Proč jsou Češi tak falešní a nepřejícní?

Samozřejmě to neplatí u všech, ale drtivá většina lidí u nás si libuje v pomlouvání. Určitě to zažil každý, ať už v práci či v osobním životě, kdy sebemenší úspěch musí být náležitě potrestán. Ti kteří se dříve tvářili jako vaši přátelé se najednou s cynickým výrazem odvracejí, začíná se pochybovat o vašich kvalitách, množí se různé pomluvy atd. Nabyl jsem dojmu, že pokud u nás někdo něco dokáže, je potřeba ho okamžitě zadupat do země. Co to tady máme za mentalitu sakra?

Nejlepší odpověď
anonym

Sama se o lidi ve špatném smyslu nezajímám a jestli mě někdo pomlouvá, tak nechť si poslouží.
Doplňuji:
Jinak si myslím, že všude se najdou dobří i zlí lidé.

Další odpovědi
Jájá...

Takhle je to ale všude a nejen v ČR. Akorát my, jakožto turisti, na takové lidi v cizině hned nenarazíme, tak si myslíme, že je to jen u nás. Začíná mě už vytáčet, jak si na ČR pořád všichni stěžují. Komu se tu nelíbí, toho tu nikdo nedrží ;)

Drap

Pořžád jsem přesvědčen, že většina lidí je stále slušných

Damiana

Jakmile vznikne nepoměr mezi úspěchem a prohrou, nastoupí obdiv, ale brzy po něm přijde i závist. Hlavně, když je náš neúspěch dlouhodobý a na šťastlivce je až moc vidět. Klasický příklad: Mozart – Salieri. Drby jsou jenom ta první nepříjemná fáze. Čím inteligentnější nebo mocnější člověk, tím víc dokáže uškodit.
Holt stále platí, že: Můžeš žrát, ale nesmíš při tom mlaskat!

Tom20

To je prostě negativní rys české povahy.Částečně za to může i doba,ale bylo to tu pořád.Z toho,co píšete usuzuji,že máte na mysli přímo závist,nepřejícnost a jste tím znechucen.Já též.Musím se ale přiznat,že to mám také v sobě a snažím se s tím krotit.

Vseznalek88

Mě přijde že posledních 20 let je u nás trend téměř se stydět za to že jsem čech.
Už jsem úplně alergický a vraždil bych, když někdo mluví o „čecháčkovství“.
Přesně kvůli tomuhle výrazu jsem nesnášel Václava Havla coby prezidenta a jsem přesvědčen že tím jeho neustálým dehonestováním národní hrdosti napáchal na psychice obyvatelstva téměř stejné škody jako komunisti.
Lidé jsou po celém světě stejní