Avatar uživatele
anonym

Proč jsou Češi tak falešní a nepřejícní?

Samozřejmě to neplatí u všech, ale drtivá většina lidí u nás si libuje v pomlouvání. Určitě to zažil každý, ať už v práci či v osobním životě, kdy sebemenší úspěch musí být náležitě potrestán. Ti kteří se dříve tvářili jako vaši přátelé se najednou s cynickým výrazem odvracejí, začíná se pochybovat o vašich kvalitách, množí se různé pomluvy atd. Nabyl jsem dojmu, že pokud u nás někdo něco dokáže, je potřeba ho okamžitě zadupat do země. Co to tady máme za mentalitu sakra?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? ten který je, iceT, Andělé, Tom20, david22, anonym před 4305 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Sama se o lidi ve špatném smyslu nezajímám a jestli mě někdo pomlouvá, tak nechť si poslouží.
Doplňuji:
Jinak si myslím, že všude se najdou dobří i zlí lidé.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jájá...

Takhle je to ale všude a nejen v ČR. Akorát my, jakožto turisti, na takové lidi v cizině hned nenarazíme, tak si myslíme, že je to jen u nás. Začíná mě už vytáčet, jak si na ČR pořád všichni stěžují. Komu se tu nelíbí, toho tu nikdo nedrží ;)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Pořžád jsem přesvědčen, že většina lidí je stále slušných

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Jakmile vznikne nepoměr mezi úspěchem a prohrou, nastoupí obdiv, ale brzy po něm přijde i závist. Hlavně, když je náš neúspěch dlouhodobý a na šťastlivce je až moc vidět. Klasický příklad: Mozart – Salieri. Drby jsou jenom ta první nepříjemná fáze. Čím inteligentnější nebo mocnější člověk, tím víc dokáže uškodit.
Holt stále platí, že: Můžeš žrát, ale nesmíš při tom mlaskat!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tom20

To je prostě negativní rys české povahy.Částečně za to může i doba,ale bylo to tu pořád.Z toho,co píšete usuzuji,že máte na mysli přímo závist,nepřejícnost a jste tím znechucen.Já též.Musím se ale přiznat,že to mám také v sobě a snažím se s tím krotit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Vseznalek88

Mě přijde že posledních 20 let je u nás trend téměř se stydět za to že jsem čech.
Už jsem úplně alergický a vraždil bych, když někdo mluví o „čecháčkovství“.
Přesně kvůli tomuhle výrazu jsem nesnášel Václava Havla coby prezidenta a jsem přesvědčen že tím jeho neustálým dehonestováním národní hrdosti napáchal na psychice obyvatelstva téměř stejné škody jako komunisti.
Lidé jsou po celém světě stejní

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek