Avatar uživatele
mosoj

Proč je ženské oko citlivější na barvy ?

Ženské oko je citlivější na barvy. Rozezná více odstínů než mužské.
Jaký důvod vedl přírodu k tomu že to takto zařídila ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, iceT, johana 56, fcoop, Damiana, anonym, anonym před 4283 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ženy mají široké periferní vidění a lepší barevné spektrum,což je dáno lepším překrýváním frekvenčních spekter čípků, kódovaných geny v chromozomech X, které, jak známo, mají ženy dva, oproti jednomu „neduživému“ mužskému Y. Ženy najdou v blízkém okolí drobné předměty a používají lepší popis barev (smetanová, světle plavá, blond platinová aj.). Hůře se ale orientují v terénu nebo na mapě, i když to často popírají. Je zajímavé, že muži dávají přednost červené barvě před modrou, když jsou k takové volbě situací přinuceni.

Další podrobnosti o rozdílech mezi mužem a ženou v článku asi uprostřed – Zrak a orientace v prostoru

http://www.le­arned.cz/user­files/pdf/verej­ne-prednasky/rozdily-mezi-muzi-a-zenami.pdf

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, mosoj Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Asi mám mužské oči protože rozeznávám jenom základní barvy.
Doplňuji:
Zelená je prostě zelená a modrá je prostě modrá. Jenom rozlišuji světlý a tmavý odstín. Ale pokud slyším výraz jako ultramarinová modř jsem naprosto mimo. Asi nemám na barvy cit.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

Annas bezvadný odkaz. Dal bych více palců ale nejde to ! Nominovat také nechci abych otázku nezablokoval.
Každopádně děkuji.

před 4283 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

mosoj, máš pravdu, tak jsem dal nominaci za tebe, ty ji můžeš přidat devátý den, než se po uplynutí 10 dnů, obvykle automaticky otázky uzamykají.

před 4282 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Zřejmě jde o mou první odpověď, která je správná. Jak je to možné?

před 4260 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad mosoj, jsem ráda, že vám odkaz vyhovuje. Já se z něj dověděla mnohem víc.

před 4283 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek