huky

Proč je vic praváků než leváků :o ??

Odpovědi
anonym

Obvykle jde o genetickou dispozici.
V několika ´málo´ procentech případů je pak ´leváctví´ (levorukost) způsobena nějakou dysfunkcí mozku (např. jeho poškozením při porodu či nikoli běžnou hormonální hladinou při vývinu plodu) – organismus kompenzuje svou ´nedostatečnost´.
___
Z hlediska evoluce – člověk není schopen se plně soustředit na více, než jednu činnost (v daném čase) – a protože centrum řeči (základní potřeba člověka – dorozumět se) je umístěno v levé hemisféře (ta ovládá i pravou ruku – resp. pravou část těla), byla tato hemisféra organismem ´protěžována´ (např. více prokrvena), byla současně i ´protěžována´ motorika pravé části těla.
Obvykle…
😉

katusicka

Leváci, jako například Einstain nebo Newton už skoro vyhynuli:( Jen velice málo leváků a to proto, jelikož jsou o hodně chytřejší než praváci;))