Pvlbal

Proč je ve vaně špunt?

Proč je ve vaně špunt krom toho, že umožňuje zadržovat vodu?
Má nějaký jiný význam? Technicky např.?

Nejlepší odpověď
Kepler

Není to zas tak blbá otázka. Kromě zadržení vody má špunt ještě jednu neuvěřitelnou funkci: umí vodu i vypustit!

Další odpovědi
Muffz

Myslím, že „jen“ zadržení vody je dostatečný důvod k jeho existenci.

annas

Je to opravdu tak dobrá otázka, že je škoda ji pokazit jinou odpovědí, než kterou znáte sám.

led

Špunt má vo vani veľmi veľký význam
1 – čo myslíte, prečo sa matka vyhráža vo vani šantiacim deťom: „vytiahnem špunt, ak nebudete dobré!“ ?
2 – Vytiahnutie špuntu vo vani, znamená nielen koniec kúpania, ale aj možný koniec ručného prania (to si možno pamätajú už len tí nad „…sát let (česky) a …siat rokov (slovensky)“
3 – špunt vo vani – záchrana so zásobou vody, keď vodári odstavia vodu.

zjentek

No, technicky ti v tý vaně může zadržovat cokoliv, ale jinak by mohl sloužit už snad jen jako ozdoba:

https://www.sle­viste.cz/s/spun­t+do+umyvadla/

Dudu, ty voe beblázni, neb tě někdo tady veme za slovo, než ti „přijde na kloub“.

marci1

Taky je to zábrana proti vniknutí pavouků. Jednou mi z odtoku jeden exemplář vylezl. 🙂

autacek

Pokud není v odtokové soustavě zapojen sifon, může například významně eliminovat pachy co by se z odtoku jinak linuly, stejně tak jako může zamezit vniknutí všemožné havěti touto odpadovou rourou dovnitř, případně ven.

Dochy

Marci: I kvůli pavoukům by na všech odpadech měl být sifon. Divil bych se, kdyby nějaký exemplář sifonem proplaval a pak si šel dělat pavučinky na strop…

Spíš si tam nějaký „domácí“ našel skrýš a pak zas vyrazil na procházku…

Jiří Bohumil

dudu, za Tvou odpověď by jsi si zasloužil bodů 5. Škoda, nejde to.:-)))