dust8

Proč je v USA v tamních nemocnicích obřezáno více než 80% Američanů a v Evropě je to jen 5%?

Zdroj: https://www.vi­talia.cz/clan­ky/obrizka-symbol-cistoty-a-znak-vyssi-tridy/?utm_me­dium=kolotoc&ut­m_source=slunec­nice-cz&utm_campaig­n=obrizka-symbol-cistoty-a-znak-vyssi-tridy

Nejlepší odpověď
Kepler

Obřízka se provádí z celé řady historických, náboženských i lékařských důvodů a ve světě existují propastné rozdíly podle zemí.

"V anglofonních zemích obřízka velmi rychle ztrácí na popularitě, nejvíce v Austrálii, Spojeném království, dále Kanadě a USA. Obřízka se do těchto zemí rozšířila především z období viktoriánské Anglie, kdy se vědecky dokázalo, že účinně brání masturbaci. Protože byly některé mentální problémy spojované s masturbací, byla považována za nevhodnou (např. byla masturbace spojována s debilitou, deformacemi tváře, nebo ochlupením dlaní). https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Ob%C5%99%C3%AD­zka

Každopádně důvody pro obřízku jsou přinejmenším sporné, s výjimkou případů, kdy je to nutné z lékařského hlediska.

Další odpovědi
mosoj

Nevíš proč bych si měl nechat zbůh zdarma řezat do pinďoura? Znám lepší povyražení s pinďourem.