_136

Proč je v Praze tak moc mladých bezdomovců?

Sice chodím okolo centra Prahy skoro denně ale pořád mi nejde do hlavy proč je v Praze tak značně vysoký počet lidi na žijících ulici. díky

Nejlepší odpověď
ten který je

Stahují se z různých koutů republiky.V Praze je mnoho příležitostí dostat se k drogám,anonymita a příležitost ke krádežím.Nejsou to žádní chudáci,ale lůza která se štítí práce.

Další odpovědi
Drap

Zřejmě proto, že nemají kde bydle a čím větší město, tím nabízí více možností k přežití.

led

Najskôr, nie každý bezdomovec je „lůza která se štítí práce“.
1 – Veľa mladých bezdomovcov býva aj z „děcáků“, ktorí po dosiahnutí veku pre samostatný život sú jednodsucho poslaní preč s akýmsi základným finančným vstupom, ale bez akýchkoľvek základov reálneho života. Jednoducho povedané detské domovy plodia aj množstvo bezdomovcov. Podobne je to aj s mladistvými po skončení trestu pre mladistvých.
2 – ďalšia skupina mladých bezdomovcov tvorí z naivných mladých ľudí, často s nižším vzdelaním, ktorí sú aj dobrý materiál pre (nielen) pražskú galerku
3 – nasledujúca skupina sú bývalí gembleri a „nemakančekovia“ (sem počítam aj tých, ktorí hľadajú „rýchly bezpracný zisk“) často aj s vysokoškolským vzdelaním
4 – emigranti z iných miest a obcí, kde je nedostatok práce
5 – skupina a takto by som mohla miesto sociálky, polície a hlavne zodpovedných za tento stav spoločnosti spísať celú diplomovú prácu o príčinách bezdomovectva mladistvých a mladých (do 25 rokov), ale myslím, že každý skúsenejší užívateľ internetu si podobné práce hravo nájde.
ps. ak náhodou píšete diplomovú prácu na túto tému, nezabudnite uviesť zdroje, aby sa vám to po rokoch (keď budete na lukratívnych pozíciách) nevrátilo cez média, ako sa v súčasnosti deje na Slovensku.

Kryšpín

Jo v Praze tam je blaze