Raven32154

proč je v moři tma?

Nejlepší odpověď
anonym

V obrovských hloubkách moře se již neodráží sluneční světlo. Stále lepší technika umožnila lidem nahlédnout i do tohoto tajemného světa a poznat její živočichy. Čím hlouběji klesáme tím jsou zvířata bělejší až průhlední a mají schopnost svítit. Prakticky jsou nevidoucí a používají části těla jako návnadu – viz. ďas velký.
Doplňuji:
Oprava: Ďas mořský. Asi již stárnu. 🙂
http://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Ďas_mořský

Další odpovědi
bolak

Voda taky pohlcuje světlo, kor když je to kilometr tlustá vodní bariéra. Těsně pod hladinou ještě tma není, to určitě víš, ale čím víc do hloubky půjdeš, tím méně světla se tam dostane. Cca do toho 1 kilometru pod hladinou se ještě sem tam nějakej ten „mikropaprsek“ dostane, pak už nic. Absolutní tma, vesmír by moch závidět.

Damiana

Dosah slunečního světla je značně omezen a moře a oceány jsou táák hluboké.

Larissa

Protože ryby – naopak od lidí – vědí, že krize je opravdu zlá a tak šetří… Na všem… ;)

cukrar

já v moři viděl světlo…

no tka jak vim tak ráno v moři tma neni ne??
a když už večer no tak snad ti tam nebudou svitit jen proto aby rybičky atd se nebali ne? :D

DOMINIK Hude

Protože tam není světlo