Frogman

Proč je v běžných amerických domech tolik koupelen?

Dokonce i v obyčejnějších domech jsou třeba 3 koupelny (u každého pokoje samostatná). V těch větších domech jich je i 6–8, a to vůbec nezmiňuju vily. :)

Proč těch koupelen mají tolik? Mimochodem, v těch domech bych nechtěl uklízet… :D

Nejlepší odpověď
Slecna 007

Nabízí se odpověď, že se více myjí 😉 … ale tak to nebude.
Mají za to, že ke každé ložnici patří vlastní koupelna. A to i v dětských pokojích a pokojích pro hosty. Je to velice příjemné a pohodlné, nemuset chodit v noční košili na záchod a zjistit, že je obsazeno.

Další odpovědi
Drap

Důvod je jen jediný, mají to tak zažité a bere se to jako místní zvyklost.

Kepler

V běžných domech možná ani ne, spíš v těch fajnovějších. Asi to mají za vyjádření luxusu, na což si Američané dost potrpí. V těch nejluxusnějších domech pamatují i na hosty. Má to i své výhody: muž a žena tam mají výhradně svoji kosmetiku a další věci. Nakonec to tak bývá i u nás, ve dvoupatrových vilkách bývají často taky dvě koupelny.

paul1

Více koupelen by mně až tak moc nechybělo. Někdy by se ale hodilo ještě jedno WC

ElonMusk

Někdy tomu tak bývá i u nás…