dust8

Proč je u pracovní nabídky napsáno: Tato pozice je riziková pro ženy, vzhledem k tomu, že se jedná o práci s býky?

To si žena s býky neporadí? A muž ten je na to trénován od nepaměti?

Nejlepší odpověď
dubraro

Ona je riziková i pro muže, ale někdo to dělat musí. Dospělý býk váží přes tunu a i když tě jen trochu přimáčkne, tak praskají kosti. Když se opravdu rozzlobí, tak žádný útěk není dost rychlý. Také se říká, že býk se stává agresivní, když cítí menstruující ženu.

Další odpovědi
Drap

Je vidět, že jsi s býky nikdy nepřišel do bližšího kontaktu. Je to fyzicky náročné a rizikové. Kromě toho tam ještě mohou zapracovat dané přírodní procesy a žena by si s nimi neporadila a šlo by jí o život.

annas

I žena se může či spíš mohla o býky starat. Moje sousedka chovala plemenné býky – měla 3 nebo 2, už si nepamatuji.

Bylo to v době mého dětství, když umělá insiminace začínala a často nebyla účinná.

Její manžel pracoval, takže sousedka býky krmila, připouštěla atd. V době říje pach býků zamořil celé okolí. Baráku se říkalo hanácky „békárna“.

Býci si na ni, zvykli, nevzpomínám si, že by měla problémy. Vlastně ano, jednou ji býk spěchal „za nevěstou“ a přimáčkl ji mezi dveře, ale dobře to dopadlo.

Ale jen vidět obrovskou „horu“ masa. nebyl příjemný pohled. Kamarádila jsem s její dcerou, takže jsem občas na ně nakoukla.

anonym

zřejmě nejde jen o „nějaký tréning“ ale předpokládanou sílu a robusnější stavbu tělesné schránky jako předpoklady ke zvládnutí této práce. Plus, muž nebude kroutit býkovy rohy s těhotenským břichem, protože kdyby to dělal, jistě by to bylo velmi ryzikové. Snad to mohli napsat genderově korektněji, ale takto to zní docela srozumitelně a jasně.