paul1

Proč je tolik pochybností o vakcínách a proč lidé stále hledají jejich negativní vedlejší účinky?

Hodně tu asi dělá propaganda a populistické úvahy (Klaus a jiní).
Přitom ale tam, kde jsou negativní účinky prokazatelné (alkohol, tabák a jiné jedy), si vakcínový pochybovač klidně dá pár panáků a k tomu několik cigaret bez výčitek svědomí, tam už tak důsledný není.

Nejlepší odpověď
Alesh

Srovnávat vakcínu, vynalezenou sotva před pár měsíci s po staletí prověřovanými drogami prostě nelze.
Já myslím, že propaganda se hlavně dělá pro vakcinaci, nikoli proti ní.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… neočkuju se proti chřipce, ani proti klíšťatům – přestože v přírodě jsem neustále >>> tak nevím, proč bych se měl nechat očkovat proti covidu (vzhledem k situaci, že nemám moc příležitostí se nakazit {já vím, nikdy neříkej nikdy}) …
… ale POZOR !!! … nejsem proti očkování, a docela chápu lidi, co žijou společensky, hodně cestujou (stačí veřejná doprava do práce či školy), že se očkovat dají … na jejich místě bych se zachoval stejně, ale jak říkám, já tu nutnost nemám …

Kepler

Jednak v tom hraje roli strach z neznáma, jednak tendenci většiny lidí vidět vše pesimisticky. To, že se vedlejší účinky MOHOU projevit, stačí k tomu, aby někteří lidé vakcinaci odmítali. To, že riziko je malé, iracionálně vůbec neberou v potaz. Takový příklad s předpovědí počasí: včera meteorologové varovali před MOŽNOSTÍ mrazů až –18 st. Dnešní předpověď je –2 až –9 st., ovšem někteří lidé se děsili – no nazdar, bude –18 st.! Alkohol a tabák, to už není strach z neznáma, je to kalkulované riziko.

Ametyst

Když se s lidmi jedná jako s nesvéprávnými a vláda jim nevěří (viz stále tvrdší lockdown, který zjevně nefunguje ani v jiných zemích), je to jen zákon akce a reakce: Lidé nevěří vládě. Výrobci vakcíny si nechali od vlád podepsat nulovou zodpovědnost za jakékoliv vedlejší účinky vakcíny. Nevím, jestli masmedia dostatečně informují o problematickém očkování. https://cnn.i­prima.cz/ocko­vani-proti-covid-19-muze-byt-pro-starsi-nemocne-lidi-riskantni-varuji-norsti-vedci-17177

ten který je

Varováním může být i nemožnost právní odpovědnosti farmaceutických firem před případným poškozeným zdravím a také chybějící certifikát.Va­rováním může být i dávný malér:https://www.id­nes.cz/zpravy/zah­ranicni/farma­ceuticky-omyl-zmrzacil-tisice-deti-vedci-veri-ze-nebezpecny-lek-opravi.A100312_170­019_vedatech_taj

JežíšKristus

Bavím se tím, jak očkování na x nemocí funguje už po léta letoucí, ale když se objeví očkování na koronavirus, tak se začnou ozývat retardovaní jedinci s tím, že není bezpečná.

  1. Pokud nejste lékař nebo chemik, tak je váš názor bezcenný.
  2. Koronaviry se studují po desetiletí.
  3. Vakcína na koronavirus v sobě neobsahuje virus Covid19.
  4. Do vývoje vakcíny se nalily miliardy a byla schválena evropskými úřady.

Nicméně bych neřekl, že je “tolik pochybností”. Lidí, kteří odmítají očkování, zase tolik není. Jen pár ubrečenců v čele s Klausem se dožaduje pozornosti. Absolutní většina lidí se naočkovat nechá.

zjentek

Praxe/zkušenost: Po lihu, chmelu či tabáku ti neochrne lícní nerv, ani nic jinýho >>>https://ww­w.google.com/se­arch?ei=QEAEYN­DNB7CtrgSnn5CgCg&q=vak­c%C3%ADna+ochrnut%C­3%AD+&oq=vakc%C3%AD­na+ochrnut%C3%AD+&gs_lcp­=CgZwc3ktYWIQ­DDIFCCEQoAE6CAg­hEBYQHRAeUPOHA­ViYkwFgzp4BaAB­wAHgAgAF4iAG6CpI­BAzUuOJgBAKABA­aoBB2d3cy13aX­rAAQE&sclient=psy-ab&ved=0ahUKEw­jQ7YnrjaPuAhWwlos­KHacPBKQQ4dUD­CA0

Lidé negativní účinky očkovaní speciálně nevyhledávají. negativní účinky očkování prokazatelně existují, u vakcíny HORKOU JEHLOU pak s jistotou a vzhledem k celkové situaci (na vrub časovýho presu) mohou býti (a jistě i budou) pro přirozené zdraví VELMI NEBEZPEČNÉ!

jirka F

Což o to mně nedělá problém se nechat očkovat pokud s toho nebudu mít nějaké problémy když mám RS.Pochybnosti lidí zdravých nechápu.

dr.luha

Doposud byly vakcíny mRNA zakázané z důvodu nepřijatelného zásahu do genetiky organismu. Dělaly se jen pokusy na zvířatech. Některá zemřela, u jiných se po čase projevila rakovina.

Pepa25

Protože lidé jsou iracionální a je velmi jednoduché zpojitr jejich emoce a udělal na nich kamapaň. Viz i zdejší odpovědi: spousta odpůrců, přitom jediný věcný arguement (vakcína byla „podezřele“ rychle) lze velmi sandno vyvrátit obrovskými prostředky a úsiolím všech firem, které se na vývoji mohly podílet.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Jen aby nezapadlo, jak je to s tou rychlostí schválení vakcíny: https://www.in­stagram.com/p/CJ0Y­FeZl56S/?utm_sou­rce=ig_embed

Ametyst

Jsou mezi námi jedinci, kteří se nebojí nikoho a ničeho. Proto vidí humbuk kolem koronaviru jako zbytečně přefouknutou bublinu. Proto také nevidí důvod nechat se očkovat, protože, představte si, se o své zdraví starají sami. To je dnes už skoro „pravicový extrémismus“, nespoléhat na instituce, ale na sebe. Takoví, co v životě neměli očkování proti chřipce, logicky nevidí žádný důvod mít očkování proti covidu. Není důvod je nazývat „retardovanými“ nebo „popírači covidu“. Prostě mají jiný názor, který v masmediích právě nemá na růžích ustláno. Mnoho lékařů, kteří mají jiný názor na lockdown a s tím spojený lenošný životní styl bez sportu a bez perspektivy, nejsou právě moc slyšet.