autacek

Proč je společnost stále více tolerantní k abnormalitám a sexuálním odchylkám? Proč za „něco“ dříve hrozil i kriminál?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Jak píše UPHelp, že to přichází z USA, vzpomněla jsem si, že Albert Einstein prý někde řekl, že Amerika přeskočila od primitivismu rovnou k dekadenci, a vynechala civilizaci.:-)

Další odpovědi
UPhelp

Protože liberalismus. V tom nejhorším slova smyslu. Ekonomický liberalismus? Ok. Politický liberalismus? Částečně, do určité míry ok. Společenský liberalismus bez hranic? To asi ne, protože lidem je pak dovoleno úplně všechno. Když se lidé řídí jenom zákony a i ty jsou velmi zliberalizované, tak si pak lidi začnou dělat NAPROSTO, co chtějí, začne to menším chaosem, nemravnostmi, jistou zdegenerovaností, pak rozrůstající se zločinností atd. Lidé bez pravidel a řádu. Podstatné je taky, že to není jen tím, že by neměli pravidla, ale přímo ta vláda/politika a celková kultura si to sama nastaví… takové ty principy, „normalitu“ (jak ji začne vnímat) atd. – to pak klidně může považovat za normální pedofilii, nekrofilii nebo vraždy.
Často to bývá počátek úpadku civilizace. Nemyslím teď jen tu nemravnost, ale přímo nestabilitu a neřád (ale ta nemravnost a další z toho vychází). Bez udržování a řádu to všechno padá.

Uvolni ještě nějaké pravidla/zákony a lidi se budou beztrestně zabíjet a okrádat. A to i ti, které to dřív nenapadlo. Nemluvě o těch, kteří se „do toho“ narodí, vyrostou v tom. Pro ně už to bude „normální“ ani je pomalu nenapadne vnímat to jinak (zvyk atd).
LGBTQ jde hlavně z USA (nejen odtamtud, ale ta hlavní vlna a takový hlavní popud jde odtamtud). Oni to nejen tolerují (což by vyloženě nevadilo), ale oni to přímo propagují. A nejen skrze filmy, seriály, média, hudbu a různé umění, ale i politicky a jinak. (Politicky je to vždycky nejhorší, vláda, zákony, politika – řídí, udává směr, nastavuje pravidla, normy, vytváří kulturu – nebo spíše jí směruje, orientuje určitým směrem). No a z USA to jde postupně do celého světa (jako vždycky). Protože jsou největším tahounem, formálně největší velmocí, mají největší vliv a největší světovou propagaci (jejich vlastního stylu života, vnímání, kultury, mravů,…).

Pepa25

Definuj, co ne normální a co už ne a k čemu je tedy možné být toleratní a k čemu ne …
Základní princip svobody je, že „Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.“ (článek 2 Ústavy ČR).
Takže okázka se zužuje na to, co je trestné. Třeba homosexualita je nezákonná jen v arabském světě …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

autacek

@Pepa Úplně si se vyhnul odpovědi na druhou část otázky, proč u nás byla dříve sexualita trestná a proč již není. Stejně tak argumentovat ústavou je trochu mimo, pokud tato dává možnost regulace závadného jednání do zákonných norem, čímž se opět dostávám k větě první, proč to dřív bylo a dnes již takové jednání není závadné, ani protiprávní jednání. V neposlední řadě, i zákon řeší co je proti společenským normám jen velmi obecně, tedy konkrétní jednotlivé patologické druhy chování zde jmenovány mnohdy nejsou, přitom v rozporu se zákonem jsou, příkladů věřím že dokážete najít celou řadu.

Pepa25

UPHelp: „když teď budeme považovat za normální ormální LBGT+, tak za chvíli bude normální nekrofilie nebo vraždy“ je klasický agumetnační faul (šikmá plocha)