df

Proc je nevěra špatná?

Vzdyť je lepší zažít párkrát ukojeni tužeb než zažívat rozvody, onemocnění pohlavních orgánů, nesmyslné hádky atd

Nejlepší odpověď
aliendrone

Pořiď si holku, ale měj ji DOOPRAVDY rád a zbytek už přijde sám, neboj nic. Některé zkušenosti se obtížně sdělují, není nad vlastní zkušenost. Věř mi, bude ti to pak dokonale jasné.

Další odpovědi
Filip84

  1. Protože tím poruší, ten jedinec, kontrakt s druhým jedincem (pohlaví není podstatné, v lásce není rozdíl), se kterým se dohodl (ať už to je, či není, legitimisované nějakou formou), že si budou věrní.
  2. Protože lidé jsou, jako malé děti. „Výchova“ se, většinou, nekoná, za výchovu je pokládáno, buďto, korigování samorosta, nebo hojení si mindráků na dětech. Pak se není čemu divit, že lidé neumí řešit problémy, vlastně se problémů bojí, problémy jim vadí, ale neumí se naučit žít tak, aby ty problémy negenerovali v míře větší, než je nutná (problémům se vyhnout úplně nejde, patří k životu: jsou výzvou). Proto blbec #1 předpokládá, že mu bude blbec #2 věrný jenom proto, protože se to tak má dělat. Když pak blbec #2 blbci #1 zahne, blbec #2 to nedokáže blbci #1 říct a blbec #1, jakmile se to dozví, to neumí řešit a vyřešit. No, a pak je „veselo“.

Roman71

Jednoduchá rada:
„Pokud chcete být nevěrní (nebo si s myšlenkou nevěry pohráváte),
za žádných okolností a nikomu věrnost neslibujte!“

Z toho plyne poučení: „Nevěra podkopává důvěru.“
Šli byste do partnerského vztahu s někým, komu nemůžete důvěřovat?

Manželství je pouto na celý život a oba by si měli být vědomi toho, že to nebude vždycky fungovat na 100%. Pak je na nich, aby společně táhli za jeden provaz, ale rozhodně ne od sebe a navíc problémy řešili nepřípustným způsobem.

df, to co popisujete jako „lepší“ a dále, jsou už jen smutné následky.

paul1

Proč je špatná? Vede určitě k odcizení. Pokud je styk nechráněný, hrozí vážné pohlavní choroby (přes 60 druhů). I kdyby k tomu nedošlo, tak stykem s jiným partnerem dochází k
změně „klímy“ v pochvě. Ukáže se to potom např. fleky na žaludu a j.

cappuccino

Na tuhle otazku bys dostal automaticky odpoved, kdybys mel holku a ona ti byla neverna!

df

Pal1>>> vlastní zkušenost? :)

paul1

Ne, jen jsem o tom četl.

zjentek

Filip no tywole ještě že ty nepatříš do rodiny blbů, podle toho jak se prezentuješ. Bo ty bys nevěru kura nesl zvlášť hořce.

Df, k otázce: Nechceš vylizovat co tam ostatní naházeli, to mi věř. Tak už víš proč?
(Podotázka ja tak trochen mimo mísu, ale co už.)

df

:)