dust8

Proč je neobvyklé vidět blonďatou Japonku s modrýma očima?

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi to neobvyklé je, ale odbarvovače a gelové čočky hodně umí. Jen ty oči tak nějak zůstávají asiatské. Jakoby se cikán převlékl za Švéda.

Další odpovědi
mosoj

Příčina je zapsaná cca uprostřed dvojité šroubovice DNA. Zadej to jako kešku. Třeba to někdo najde. Když mohou lézt do kanálů v Praze za přívalového deště, tak mohou vlézt i do buňky.

led

Je to rovnaké ako vidieť kučeravú čiernu „pražáčku“ českej národnosti s čiernymi očami. Hľadaj príčiny v génoch predkov.

marci1

Protože DNA. 🙂

Vlasy: Příčinou tmavých vlasů je velké množství tmavého pigmentu, eumelaninu.

Oči: modré oči jsou typické pouze pro evropské populace (a populace s evropským původem). Příčina této odlišnosti je v mutaci genu HERC2 na 15. chromozomu, který společně s genem OCA2 nejvýznamněji ovlivňuje barvu očí. Genetickými analýzami bylo zjištěno, že tato mutace vznikla v oblasti kolem Černého moře před méně než 10 tisíci lety a odtud se rozšířila severozápadním směrem.
https://www.em­.muni.cz/vite/9243-proc-mame-v-evrope-modre-oci