dgfdgf

Proč je na některejch lahvích nápis Bacardi s krátkým i, a na na některejch je i s jakousi čárkou?

Nejlepší odpověď
annas

Máte pravdu, že na něktrých lahvích je nápis Bacardi a na jiných Bacardí.

Otcem Bacardi byl obchodník s vínem Don Facundo Bacardi Mass

Když rodina Bacardí (Bacardů) odešla z Kuby, přišla o vše kromě receptu na výrobu světově nejoceňovanějšího rumu. Tajemství míchán rumu Í bylo předáváno z generace na generaci a znají je pouze Maestros de Ron Bacardů.. Právě jejich vášeň zajišťuje rumu stejnou chuť dnes jako před 150 lety.

A tak zatímco Bacardi vyrábí svůj „kubánský“ rum na Bahamách či v Portoriku, v původních palírnách vznikají „revoluční“ značky rumu Santiago či Varadero (i když si přisvojují 150 let dlouhou tradici).
V Havaně se pak vyrábí slavný Havana Club, o jehož značku vede rodina Bacardi s komunistickou Kubou vleklé spory a která patří na Kubě k nejdražším rumům.
http://cestova­ni.idnes.cz/ku­bansky-rum-0cg-/kolem-sveta.aspx?c=A121212­_133642_kolem-sveta_tom

--
Vypadá to tak, že jednou je rum označovaný jako značka Rum Bacardi, jindy jako Rum Bacardí = Bacardů. Možná to záleží opravdu na tom, do které země rum vyvážejí.

Nesledovala jsem, které druhy rumu se označují rozdílně.

Další odpovědi
Kepler

Je to taky krátké i, rozdílný je jen typ písma.