Proč je na automatu na kávu uvedený jako jeden z možných alergenů celer?

Celer kvůli vitamínům či pouze specifická „návyková“ chuť?

Odpovědi
Edison

Nedělá ten automat i polévky? I kdyby ne, vůbec bych se nedivil, kdyby to tam bylo z varianty s polévkou.

Kepler

Čert ví, co ta káva z automatu obsahuje a z čeho se to dělá. Mně osobně to kávu moc nepřipomíná. Ale nedělej si s tím hlavu, celer prý posiluje mužnost 🙂

Mc Merkurion

… jednou to v jednom pořadu vysvětlovali: suroviny se skladujou v jednom skladu, sice zabalené, ale může dojít ke kontaminaci, tak právě proto …

cochee

Po doplnění otázky: určitě ne kvůli vitamínům či chuti, ale proto, že celer je opravdu jedna z potravin schopných vyvolat (u senzitivních lidí) alergické reakce.

Edison

Ciril jedl celer, který si sám vyryl, mě dal taky kousek, takový je Ciril. V nouzi poznáš přítele, přísloví nám praví, až ten celer dojíme, jistě budem zdraví.

annas

Já znám jinou.

Krtek z hlíny celer vyryl, civěl na něj malý Cyril.

cochee

Tenhle neznám, ale Edisonovo dílko je nějaký text od Ivana Mládka 🙂 IM akorát místo „celer“ používal v textu záměrně zpotvořené slovo „cerel,“ aby si to se slovem „Cyril“ lépe rýmlo 🙂

Edison

Jj… Psal jsem to z hlavy, jak jsem si vzpoměl. Taky jsem si to myslel, ale nebyl jsem si jist. Ani jsem nevěděl, jestli užil jméno Ciril, nebo Cyril. Ale teď jsem si to pro jistotu našel, čímž se omlouvám za mírnou mystifikaci.

Kepler

A znáte novotvar „celerbrity“ od Ostravaka ostravskigo? Taky vymyslel název „tydlifon“ 🙂

cochee

Celerbrity znám, tydlifon nevymyslel OO, používali jsme v partě dávno před vznikem blogu OO.

Edison

Taky dobrá… 😁