Nandi

Proč je letos takový deštivý červen?

Proč letos v červnu tak hodně prší,že jsou někde i povodně?
Také počasí je takové chladnější,moc ne letní,a to už je 17.června.
A zase:
https://euroz­pravy.cz/poca­si/pocasi-v-cr/pocasi-se-zkazi-meteorologove-chystaji-varovani.a547950b/

Zdroj obrázku:Pixabay.com

Nejlepší odpověď
Kepler

Spíš mi to připadá. že po dlouhých letech je červen konečně normální. Pro toto období je deštivé počasí typické. Doufejme, že se alespoň snížil vláhový deficit.

Další odpovědi
dubraro

Protože Medard.
Deštivé počasí je v tomto období normální, jen minulých několik let tomu tak nebylo.

annas

Vzpomínám si, že vždy v době, kdy zrají jahody a třešně, prší na ně. Stejně tak se špatně suší seno.

O tom, že červen býval deštivý i v minulosti, svědčí pranostiky.
Máte-li zájem, přečtěte si je.
http://www.pra­nostika.cz/cer­ven.html

„Netřeba v červnu o déšť prositi, přijde, jak začne kositi.“

Drap

Způsobuje to počasí. Neni nic nezvyklého ani vyjimečného, že je v červnu takovéto počasí. A také na Medarda pršelo. A jak praví pranostika: Medardova kápě čtyřicet dní kape.. Tak to ještě nejsme ani v polovině

Emefej

Prší normálně, tak jako kdysi v tomto období běžně pršívalo. Posledních pár let jsme tomu odvykli.

Zvidatel

Kdyby nepršelo, tak je zas moc horko a sucho. V zimě je moc zima, v teplých měsících je zas moc horko. Lidem vždy vadí aktuální stav.
Venku prší, zrovna jsem si chtěl jít zaběhat. Venku svítí Slunce a je moc horko na běhání, to bych raději běhal v dešti. Nebo: proč neprší, uschnou mi zasazené květiny.
Moc sněhu, moc vody, moc zima, málo vody, málo Slunce, málo stupňů. Vždycky moc nebo málo.