Rohlik

Proč je lékařská dokumentace plná překlepů?

Všiml jsem si, že ve své lékařské složce mám od spousty doktorů (různého věku) velmi často překlepy.
Otázka zní proč? Vždyť ti lidi za ty roky psaní zdrav. zpráv by již měli psát bez tolika překlepů.
Krom tyhle zprávy by měli být bez chyb a překlepů, aby je nemusel další doktor luštit.

Odpovědi
Mozeq

Kdo ví :/, nejspíš píšou rychle aby mohli vzít co nejvíce pacientů a není podstatná tolik gramatika, nebo možná je to doktorský slang ?:D

mosoj

A jak léčí ?

MK44

Možná proto, že studovali „anču“ lidskou a nikoli klávesnicovou. Překlep považují za stejně důležitý jako advokát klientův Rh faktor. A koneckonců, expert se vyzná i v bordelu, že? Lékařský rukopis, třeba na předpisech blahé paměti, byl obecně profláklý. Pohrdání takovými malichernostmi? Profesní znak? Ale hlavně si to můžou dovolit. Stavovská výsada. Mají rouru z VŠ. To Vy jako pekař nebo traktorista si žádný překlep dovolit nemůžete. Jakmile Vám uteče, nebo napíšete „ti lidi“ místo ti lidé nebo „tyhle zprávy“ místo tyto zprávy, hned se najde nějaký inteligent, který upozorní na Vaši nevzdělanost – na doktora si, srab, netroufne … ;-(
No uvidíme s nárůstem soudních sporů pro pochybení v léčbě…