Avatar uživatele
anonym

Proč je klavír důležitější než housle?

Jaký máte na to názor?
Doplňuji:
Jedná se o 250 let starý vtip z doby Mozarta, ale nevím od koho,
tak paardon za vložení mé otázky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, Agneta před 3341 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Agneta

Lépe hoří :DDD
Doplňuji:
Pardon. Lépe hoří housle, ale klavír hoří déle :DDD

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Z čeho tak usuzuješ?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
klumprt

Protože když ti spadne na nohu, tak si to pak déle pamatuješ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ptáč

Klavír, piano je bicí nástroj. Je to divné, ale je to tak. Rytmus hudby dělá klavír/piano, když hraje spolu s houslemi. Jinak pro mě jsou důležitější housle než piano. Housle jsou o tónech, harmonii a vyšších harmonických s emocionálním sdělením, oproti pianu, které udává tempo.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Klav%C3%A­Dr

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jan Kunčar

Housle jsou důležitější, protože se na ně dá hrát „piano“ (tiše), ale na piano se „housle“ zahrát nedá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Nechápu podle čeho tak usuzuješ? Vezmi si ve vážné hudbě koncerty pro klavír, nebo koncerty pro housle. Každý nástroj je důležitý a nevím, kterých skladeb je více. Některé skupiny mají klavír, nebo klávesy, jiné mají zase jen housle. Taková cimbálovka nebo Divokej Bill , Čechomor a jiní by bez houslí by byli poloviční.
A Václav Hudeček, Pavel Šporcl a jiní by asi neupoutali tolik jako klavíristé,ale jako houslisté určitě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hawajka

Proč by měl být klavír důležitější než housle…nebo kytara než flétna.
Pokud' Ti to někdo řekl jen tak, Tak neříká pravdu ;) Každý nástroj je stejně důležitý když jde o jen tak.
Ale pokud' studuješ nějakou hudební akademii,tak možná pro ten obor je důležitější klavír než housle…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mára.kunta

Jsi ožralej?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Důležité jsou všechny nástroje.
O klavíru a kytaře se někdy mluví jako „o malém orchestru“ …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lurius

Hudební nástroj nemůže být důležitější, a pokud jde o hudbu, tak ta je závislá na tom jak se na nástroj hraje, ať už je jakýkoliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Samo sebou, že jeden není důležitější než druhý. Svádí k tomu asi dojem, že klavírní literatura je rozsáhlejší a klavír se uplatňuje jako doprovodný nástroj v sonátové oblasti či při korepeticcích pro svůj hlasový rozsah. Na druhé straně v symfonických či komorních orchestrech působí klavír jen jako sólový nástroj.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

On je klavír důležitější než housle. Řekla bych opak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

Vážení !
Jsem klavíristka, a moc jste mne pobavili:DDD–od nevinného tazatele, který to částečně pěkně schytal, až po — teď mně napadá jeden vtip: král měl 5 dcer(Popr, Deli, Teče, Laxi a Írka), a když je volal, tak co křičel?:DDD

před 3342 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek