tess201403

Proč se mi začal na houslích zničehonic protáčet kolík struny D?

Ahoj, cca dva měsíce hraju na housle. Najednou se ale začal zničehonic protáčet kolík struny D. V čem myslíte, že to je? Napadlo mě jen, že by mohl být špatný kolík, ale nevím, jsem začátečník :) Díky za odpověď

Nejlepší odpověď
BergySeltzer

Ahoj, povytáhni kolík ven a „potři“ ho pudrem nebo křídou. Zastrč zpět a je po problému.

Další odpovědi
Kepler

Sice nejsem houslista, ale u kytary je to podobné. Je to způsobeno sesycháním dřeva. Výměna kolíku možná pomůže.

mzm

… a když nepomůže křída, tak kalafuna docela určitě. Akorát nevím, jestli není kalafuna moc…