Anikitos

Proč je dnešní mladá generace tak posedlá tetováním?

..nebo i piercingy?

Co z toho mají, proč se vlastně lidé nechávají tetovat?
Pochobil bych n+co malého, hezkého a symbolického, ale různé nápisy přes celá záda a nějaké čáranice, u kterých ani nepoznáte co to je, přes celé ruce nebo dokonce po celém těle…

Nejlepší odpověď
Kepler

Už neví, co by. Dřív to bylo poznávací znamení primitivních domorodých kmenů, námořníků, kteří to od nich odkoukali a taky kriminálníků. Jak je zřejmé, samé výkvěty civilizace. Dnešní mladá generace sice nejsou primitivové, ale je to v módě a kdo nemá tetování, není in. Zase ta vlna přejde. Příště to bude třeba móda chodit co nejvíc špinavý a opravdu vybraně smrdět.

Další odpovědi
marci1

No, pominul čas metrosexuálů. Metrosexuál je mrtev! Na jeho místo nastupuje Spornosexuál – svým potetovaným tělem posedlý atraktivní muž nacházející inspiraci ve sportu a pornu. 🙂

iceT

Ono jak kdo. Pro některé má tetování význam, symboliku, např narození dětí. Kdo tetování nesnáší, tak asi ani nepochopí, že postiženej tetováním si některé zásadní vzpomínky nechá namalovat na kůži, aby nikdy nezapomněl.

Piercing je už jiná kategorie, ale ten se dá alespoň vyndat.

ivzez

Souhlasím s Keplerem, nevědí, co by.

Mají všeho dostatek, nikdy nezažili nic, co by
je přimělo přemýšlet o životě a o jeho ceně.
Jinak by k sebepoškozování (tetování ani piercing
nic jiného není) nesahali.

xxx3

Mladá generace? Já dnes tedy vidím i dost potetovaných čtyřicátníků. Asi v tom hraje roli snadnější dostupnost a také móda (ta s racionalitou moc nesouvisí).

ten který je

Zatím je to takový projev extravagance a rádoby nezávislosti.Le­grace bude až dnešní potetovaní budou za pár let potetovaní dědci a báby.:-)

nyjono

Nemyslím, že by to byla posedlost generace.Prostě to je v současné době in.
Podobně, jako se mění móda v oblékání nebo špercích.
Když se před lety začalo nosit víc náušnic v jednom uchu, což dřív bylo opravdu vyjimečné, také to měl kde kdo.

Kryšpín

Je to moderní, rovněž je naděje na žloutenku, statyfolog, syfilis, AIDS, dále v tom mají zálibu zločinci a policie lépe se hledají.

cochee

Bohužel nejen ta mladá generace…