Válek Petr

Proč je ČR stále srovnávána s Německem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to představitel vyspělé ekonomiky, se kterým máme největší kšefty. Takže když se podíváme na naši produktivitu práce a další ekonomické ukazatele, hned víme, proč máme 3 – 4 x menší výplaty a taky víme, kde máme největší rezervy.

Další odpovědi
anonym

Proč ne? Všechno je stále srovnáváno se vším relevantním. Nejde o srovnávání hrušek s jablkama, ČR i Německo jsou členské státy Evropské unie, mohou se tedy v řadě aspektů poměřovat.

Je rozhodně dobře, že se snažíme poměřovat zrovna s touto nejvýkonnější evropskou ekonomikou. Mohla by to být předzvěst toho, že máme přinejmenším ambice (otázka zda i schopnosti a píli) ji jednou dohnat.