_136

Proč je černošská pomsta silnější než ta bělošská?

Na idnes.cz jsem četl že už sedmým dnem pokračují v USA protesty kvůli smrti Afroameričana George Floyda při policejním zásahu v Minneapolisu. Připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyřech desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení. New Yorkem pochodovaly tisíce lidí kde i z videí je patrné vidět i rabování například na Manhattanu. já osobně něco podobného zažil v Londýně při extremím vandalství afro-karibské britské mladéže myslím že to vysílalo i CNN,mě by tedy zajímalo co by se dělo kdyby např. v ČR zabili nějakého obyčejného bílého čecha při střelbě nebo zabili českého bílého policistu také by češi vycházeli do ulic rabovat a dělat protesty za jednoho člověka nebo je to jen a jen zvykem u afroamerické populace? děkuji

Proč je černošská pomsta tak silná než ta bělošská?

Odpovědi
zjentek

Proč u africké populace? To zní rasisticky. Přitom se třeba cikáni chovají obdobně. Nebo Židé. Ti za křivdy bečí snad nekonečně. Tak jaká pomsta? Prostě zřejmě MAJÍ PRÁVO vyřvat křivdy do světa a i já je později kvůli uchování památky historie a především díky internetu musím poslouchat, ač nerad. Zvěrstva byly a budou, jen někteří stále a stále, někdy do nekonečna vyžadují jejich omýlání – aktualizace. Z uctívání obětí je kolikrát rázem manipulace a ostatní si ani nevšimnou…

Za další, menšiny drží mnohem pevněji pospolu, roztroušené v cizí, majoritní společnosti. Vlastně se semknou ze strachu a to se teď děje i mezi černochy v USA, takže o pomstě by neměla být řeč. A z pohledu historie je to docela nedávno, kdy se podobně semkli běloši na černošské půdě, konkrétně v Jižní Africe, kde přišli o svá práva pádem apartheidu. A podívej se, jak to skončilo – nějaký pokřikování v ulicích jim bylo prd platný, stejně jako by bylo rabování. Prostě bohatí tam točí prachy dodnes, podobně jako afroamerické hvězdy MTV, šoubyznysu a sportu v USA. Čili peníze leží na zemi všude na světě a celý je to o tom, že pokud se pro ně rád ohýbám, tak musím takovým způsobem, aby mně při tom někdo nezaklekl! Bo jinak bude třeba začít řešit rasu, možné křivdy a logicky prospěch z nich plynoucí, pokud se přežije. A to je práce. Úsilí. Nikdo nebude mít žádný důvod stát při přeživším. Proč by taky měl? Spravedlnost mezi lidmi je v demokracii stejná utopie, jako dosažení míru. Totiž můžeš se kdokoli svobodně ohýbat pro penízek na obživu, ale běda, pokud penízek někomu říká pane. Pak už stačí jen hodně vyvinuté ego a konflikt je na místě. A bílí Češi? Pokud na tom sociálně budou jako pan Floyd, pak ano, budou taky rabovat. Tady jiná cesta rovnosti člověka ani není. Vychází z pravidla, že za každým majetkem je zločin a každý zločin bude dříve či později PŘIROZENĚ potrestán. Protože silnější byl, je a bude vždy ten, který nemá co ztratit. (;

Drap

Pleteš si pojmy. To neni pomsta, to oni brání svoji demokracii. Ta je totiž tak dobrá, že by ji nejraději vyvezli do celého světa. Pravdou je že demokracii chrání více Afroameričané, Hispánci a podobně. Jasně to vyplývá ze zpravodajství v mediích. Na všech záběrech, kde se zapalují auta, hází kamení po policii a při rabování obchodů žádného bělocha vidět neni. U nás nic takového možné neni. Umíme si s takovými případy poradit, zvláště když když se to nehodí některým skupinám. Pokud se jim to hodí, tak to propagujeme v médiích, podporujeme a svážíme je na Letnou, aby mohli demonstrovat.

Kryšpín

Největší pomsta pro D. Trumpa, pokud se Afroameričané odstěhují zpět do Afriky.

zjentek

I ve školce se dají vysvětlovat závažná témata a mělo by se to i dělat. Přirozeně, hravě a hlavně „Earth freundly“. (;