Avatar uživatele
Pokročilý

Proč je Atlantida fascinující více, než jiné "ztracené" země a kontinenty?

Zajímalo by mne, proč je Atlantida tolik hledaná, proč se nad ní tolik diskutuje, píše... toto téma šlo zatím mimo mne, ale nyní jsme ve škole začali o ní mluvit a já jsem zjistila, že vlastně o tomto mystériu nic nevím... vždť bylo tolik jiných, ztracených zemí, kontinentů, civilizací... A vůbec, věříte že skutečně kdy existovala anebo ne?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Stále se objevuje něco nového, badatelé chtějí zjistit, co je pravda, co jsou mýty. Lidská zvídavost, moderní technika atd.

Např nálezy kamenů -" Atlantida je vidět naprosto zřetelně mezi Amerikami a Evropou / Afrikou, tam, kde by měla být a kde byly mj. nalezeny města, rozvaliny apod. pod mořskou hladinou".

Více zde: http://leva-net.webnode.cz/…

---

Proč? "Osudy ztracených měst a celých civilizací nedají lidem spát. Pátrají po nich světově uznávaní odborníci, profesionální hledači pokladů i naivní záhadologové. Asi největší záhadou, skrývající se v hlubokém dávnověku lidstva, je existence tajemné Atlantidy, národa, který svojí vyspělou civilizací a technikou předčil vše, co si jen dokážeme představit.

Pátrání po tajemné ztracené civilizaci jménem Atlantida provází lidstvo vlastně už od dob Platónových, který její existenci popsal ve spisech Timaeus a Critias.

Dnešní poznatky o Atlantidě dávají prostor vlastně jen třem základním teoriím: že je Atlantida pouhou fikcí a jedním z antických mýtů, nebo že Atlantida je vlastně popisem zničení ostrova Théra (nyní Santorini) nedaleko Kréty a zániku mínojské civilizace, nebo že Atlantida je historickou skutečností a leží tam, kde určil Platón.

Teorií o Atlantidě je neuvěřitelné množství. Jedny jsou podloženy vědeckými expertizami, ty druhé jsou čistou spekulací."

Více v odkazu.

http://21stoleti.cz/…

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Atlantida je mýtus, žádný hodnověrný důkaz její existence doposud nebyl objeven.

annas > ten váš první odkaz je úsměvný a pobavil.


Avatar uživatele
Bronzový

Atlantida je báchorka a nevěřím na ní. Žádné důkazy nejsou. Ty odkazy od annas asi nejsou myšleny vážně (mamuti, Pražský hrad apod.).


Avatar uživatele
Stříbrný

Na Atlantidu nevěřím a nepřesvědčí mě ani důkazy typu "přistávací plocha Apollónova nebeského vozu taženého labutěmi".

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3220
Zlatý quentos 1427
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1211
Zlatý Kepler 950
Zlatý led 725
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.