Proč Hittler upředňostňoval blonďaté lidi, když byl sám černovlasý?

Nejlepší odpověď
annas

Hitler věřil, že árijci jsou nadřazená rasa a že dost vymírají, proto je chtěl zachovat – vybíral jedince s blond vlasy, modrýma očima,. měl představu, že jejich potomstvo zachová „čistou rasu“..

Nenáviděl Židy, především proto, že nejsou árijci, že jsou bohatí, stojí v čele bank atd.d. a že tak chtějí ovládnout svět i svou bohatou kulturou.

Dále se spekulovalo o jeho židovském původu, prý mu židovská žena „nadělila“ syfilis, takže se mstil, často byl nepříčetný …

Z angl. zdrojů