Lukes888

Proč Hitler nosil hnědou uniformu NSDAP a všichni ostatní (SS) černou?

V některých případech bílé (členové námořnictva)

Nejlepší odpověď
Kepler

A.H. byl předsedou politické strany NSDAP, takže jinou uniformu ani nosit nemohl. Černou uniformu nosili jen příslušníci SS, která byla původně vytvořena jako ochranná stráž samotného Hitlera, Skládala se jen z nejschopnějších a nejfanatičtějších nacistů. Bílé slavnostní uniformy nosili jen maršálové (letectvo – Goring) v námořnictvu pak admirálové.