dmatejek777

Proč guma gumuje tužku? Jak to funguje?

Nejlepší odpověď
anonym

´Stopa´ tužky na papíře je tvořena otřenými částečkami tuhy, které při pohybu tužky po papíře na jeho povrchu ulpí.
„Guma“ má yyšší adhezi, takže jednak tyto částečky ´sbírá´ (částečky tuhy přilnou spíše ke gumě, než k papíru) a jednak odírá (odroluje) povrchovou vrstvu papíru i s tuhou.

Další odpovědi
elektrikář

Guma na gumování je smněs kaučuku a jemně mletého skla. Fungeje to jako jemná brusná pasta do které se grafitová stopa nalepí.
Ps. školní znalosti