Usoman

Proč Evropa nemá masivní mrazy a přívaly sněhu jako Severní Amerika?

Nejlepší odpověď
cochee

To není tak docela pravda. Uvědom si, že Evropa je ještě velký kus Ruska až po pohoří Ural. A v Rusku to tak běžně mají. Pokud tím myslíš „západoevropské“ počasí, částečně mající vliv i na naše podnebí v Česku, na to mají vliv oceánské proudy, zejména Golfský, které Evropu omývají a přispívají k rázu počasí na západě a částečně středu Evropy. Je docela možné (nevyznám se v tom, jsou-li teplé mořské proudy kolem amerického kontinentu), že některé oblasti pobřeží Ameriky mají podobné klima jako středozápadní Evropa.

Další odpovědi
lexx

a to je dobře nebo špatně ?

Kepler

Východní Evropa, sahající až k Uralu, má stejně jako vnitrozemÍ Severní Ameriky kontinentální podnebí, takže „masivní“ mrazy jsou i tam. A přívaly sněhu na severu Evropy jakbysmet. Trošku jiné podnebí tady ale máme – ovlivňuje nás teplý Golfský proud, to v Americe nemají. Naopak východní pobřeží ochlazuje Labradorský proud, takže na stejné rovnoběžce je v Evropě mnohem tepleji.

honza19hk

proč by neměla, např Švédsko,Norsko,atd… Evropa není jen ta díra okolo prahy.

jirka F

Ale má masivní mrazy má přívaly sněhu v bulharsku mají 1 metr sněhu a a v německu musejí rozmrazovat letadla jak tam mrzne a řadí sněhové bouře skoro v celý evropě jsou masivní mrazy(mimo ČR máme štěstí) kdyť v Rumunsku mají prý –35 a sněhové bouře a že nejsou v Evropě masivní mrazy ty bys chtěl – 50 a přívaly sněhu má taky skoro celá Evropa Itálie má přívaly sněhu o Srpsku ani nemluvě takže jsme na tom skoro stejně jako severní Amerika akorát že ta leží víc k severu tak asi proto to mají tvrdší než my skoro se mě zdá že se začíná globálně spíše ochlazovat než oteplovat.

Rokio

Masivní mrazy jsou i v Evropě, ale pouze v Rusku, na Skandinávském poloostrově a Islandu.

mosoj

Masivní mrazy neznám, ale masivní sněžení ano.

http://www.ze­mepis.com/kli­masa.php

http://www.ze­mepis.com/kli­maevropy.php