Matiselis

Proč doplněk stravy neúčinkuje?

Dobrý den,
Ne že bych byl naštvaný. Vím že psychika každého je individuální. I tak mě ale překvapilo že po užívání (dle doporučení) jsem u doplňku stravy Modin nezaznamenal žádný ze slibovaných benefitů. Nebo byl tak slabý že jsem prostě to nepostřehl.
Mohu se zeptat na možné příčiny?

  • muž
  • 23 let
  • 56 kg
  • 170 cm
  • žádné kouření
  • alkohol 1 týdně 4,5 %, 0,5 l (flaška piva)
  • dříve kratom (ale to už je dlouho)
  • žádné jiné drogy
  • trochu tendence k přejídání, zejména sladkým (ve skutečnosti v některé dny konzumuji jen sladké – že by zde byl důvod neúčinnosti?)
  • fyzické aktivity až až :D

Paradoxní je že beru teď doplněk stravy instinkt boost který je určen primárně pro zvýšení energie a sekundárně pro zvýšení nálady, a v tomto smyslu funguje lépe než Modin – který to má jako primární cíl..

Vše toto vykládám protože mě zajímá kde by teoreticky mohl být zakopaný pes neúčinnosti Modinu.
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
da ny

Možná čekáte od přípravku více, než je možné. Jestli pochybujete/ne­věříte, nezabere nic.
Základem pohody jsou uspořádané/vy­pořádané vztahy, život bez pocitů křivd a vin.

Nadpoloviční většina dnešní populace má deficit v minerálech, vitamínech. To přináší zdravotní obtíže a choroby.
Většinou nestačí doplnit jen prokazatelně chybějící vitamín, prvek (typické příznaky např. u absence vitamínů skupiny B a Mg, Zn, jsou snad každému známy).
Každý kdo pije byť jen 1 šálek kávy, čaje, mívá nedostatek vitamínu B1 (nějaký čas se doplňuje ráno u snídaně a nestačí, že je obsažen v nějakém komplexu vitamínů B).
Na „špatné psychice“ se podílí deficit vitamínu B3. Setkala jsem se v lékárně (volný prodej) s názorem, že se nevyrábí. Požádala jsem tedy o Niacin 😉 (všude se najde nějaký „Cvach“).
Nedostatek Mg se nemusí projevovat jen cukáním víčka a křečemi v lýtku. Dochází i k pocení, nočnímu pocení, nervnosti a dokonce má na svědomí, často i děsivé sny.
Na zklidnění (dobrý spánek), bych sázela na podporu bylinami.
Pokud jste zdráv, včetně trávicího traktu, na můj vkus, jste podvyživený, kachetický, slabé tělesné konstrukce (což může odnést i psychika).
Můžete si nechat zjistit (i sám zaplatit)) jak jste na tom s ionty, zda vám nechybí základní vitamíny a prvky.
Pak rozumně doplnit (nevyhazovat peníze za výrobky drahé a nefungující kombinace).

Pro doplnění vitamínů/prvků, je často zapotřebí, aby nebyly v deficitu „kamarádi“, bez kterých se v těle nepřisvojí/ne­doplní. Některé je třeba užít s časovým odstupem, NE současně, ( např. vit. A x E = odděleně, přípravek, kde je Mg+Zn pohromadě, je k ničemu, selen+Zn také, přesto je FY produkují. Ca bez Mg je neúčinný, Mg bez Ca také / je třeba poměr 1:1,8–2/. Prodává se Selzink (selen a zinek se má požívat jako doplněk odděleně).
Až 80% populace má deficit Zn (v potravě vzácně a tělo si umí vzít/vstřebat jen zlomek. Stejné procento lidí mívá nedostatek hořčíku (pokud doplňují jen Mg, je třeba stále, téměř denně, protože „projde“, nepřisvojí se. Samotné Ca (osteoporozy) se nepřisvojí v kostní trámčině, zanese céva nebo se „usadí“ jako ledvinové kameny.
Málokterý lékař (i lékárník) Vás spolehlivě informuje. Lékař se to kdysi učil, ale brzy, pro jiné informace zapomene. „napravuje“, udržuje a zajímají ho hlavně patofyziologické změny (nemoc). Zřídka prevence, ještě při plném zdraví člověka.
Je to „malá věda“, která se naučit dá, pokud člověk chce a zajímá se.
Pomocník např.“
https://www.wel­ko.cz/soubor/stra­va-janca-cs-co-nam-chybi-pdf/
https://www.scrib­d.com/doc/140­841059/STRAVA-Janca-CS-Co-Nam-Chybi
https://www.kni­hydobrovsky.cz/kni­ha/co-nam-chybi-kovy-jine-prvky-a-vitaminy-v-lidskem-tele-88188737

Další odpovědi
Themeansar

Vše je jenom reklama jenom víra dokáže zázraky

da ny

Užívání některých návykových látek, může na daném jedinci napáchat nevratné změny (právě na psychice, duševním zdraví).
Pokud člověk doplňuje vitamíny, prvky, bere podpůrné přípravky na podporu kloubů aj., je vhodné užívat obvykle 2 – 3 měsíce. Opakovat po půl roce.
Mnoho obtíží způsobuje také vyšší hladina HCY (homocystein má být do 10. Zejména problémy s klouby, KVO, zhoršuje diabetes a spoustu dalších chorob. Spolu s deficitem Zn mívají vysoké hodnoty HCY onkologičtí pacienti.
HCY lze snadno snížit trojkombinací vitamínů skupiny B (v lékárně i konkrétní přípravek, např. Bu-met, 2 – 3 měsíce.
Prostě své zdraví má člověk ve svých rukou.
Spoléhat jen na lékaře v případě „problému“, s nataženou rukou na prášek, se nevyplácí.
Odborníci i „odborníci“ se shodují v tom, že potrav. doplňky pořizují (i nesmyslně) lidé s chorobami, nemocní.
„Zdraví“ se nezajímají, jen zřídka.
Nikdo, často ani rodiče, škola a, lékař nás to neučí. Jen zřádka. Preventivně, včas.
Na prevenci skolioz víme, že máme mít dostatek Ca (ale spolu s Mg, vitamíny B a C,D). Důležitý je , ale jod. Ten uleví i při bolesti páteře, k prevenci skolioz je nezbytný.
Pokud má dítě v určitém věku nedostatek vitamínu D (díky neznalé matce). Vykoleduje si např. roztroušenou sklerózu.
Atd. atp.
Proč nás „nikdo“ neinformuje?
Nemoc, stáří a smrt je obrovský byznys. Farmaceutické fyrmy bývají nenasytné…..
Stále platí: „Věř a víra tvá tě uzdraví“. Psychika je 75% úspěch v samoléčbě. 😉

Pepa25

Není to paradoxní, oba doplňky např, obsahují stejný vitamin B6. Ten je sice rozpustný ve vodě a předávkování by nemělo hrozit, ale „při přílišné spotřebě vitamínových doplňků se mohou u citlivých osob objevit alergické kožní reakce nebo neurologické problémy.“

Matiselis

Ano, trochu paradox. Stejně jako to, že tak vysoké množství kofeinu v instinkt boost může u někoho (viz já) způsobit třeba (mírnou) úzkost. Ale i tak u něho- za mě – převažují pozitiva.