icurusL

Proč cigarety fungují jako projímadlo?

Vždy ráno, když si dám cigaretu, potřebuji na velkou. Jako kdybych urychlil trávení ze včerejšího jídla.
Proč to tak funguje?

Nejlepší odpověď
annas

Vysvětluje MUDr. Kateřina Cajthamlová

Pravidelná stolice u kuřáků je i přesto, že nejedí vlákninu, ale ranní cigareta, zpravidla s kávou, urychlí, že zplodiny, které se dostanou do těle, se snaží tělo rychle odstranit, takže se zvyšuje peristaltika.

http://www.roz­hlas.cz/stred­nicechy/hubne­tezdrave/_zpra­va/kdyz-prestanu-kourit-znamena-to-ze-automaticky-priberu--1315865

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že to není cigaretou. Po půlhodině od probuzení musím jít položit kabel tak jako tak. Prostě se probudí i metabolismus a peristaltika střev. Ale je pravda, že ranní vyprošťovák v podbě piva nebo i studené minerálky + cigareta to urychlí.

Jako Vůbec

Nikotin je (podobně jako kofein nebo i další přírodní látky), stimulant. Jako takový, urychluje metabolismus.

http://jak-hubnout.eu/koureni-cigaret-a-jaky-to-ma-vliv-na-hubnuti/