_136

Proč Česká republika nemá mírové sbory?

Existuje snad nějaký důvod proč např. česká republika nemá mírové sbory narozdíl od USA? díky

Odpovědi
aliendrone

Pochop, počet našich vojáků to neumožňuje. Máme jich asi 25000, z toho značné množství jsou generálové a vyšší důstojníci, tedy lidé k praktické službě spíš na obtíž a v akci zcela nepoužitelní. Vždycky platilo a platit bude, že v boji jsou důstojníci a generálové spíš na překážku, armádu dělají spíš seržanti a feldwéblové. ;) :D

Pokud bychom postavili „mírotvorný pluk“ (nebo alespoň prapor či posílenou rotu), významně by se tím snížila naše obranyschopnost. Pokud se tedy o nějaké obranyschopnosti dá v případě ČR mluvit. ;) Nezapomeň, že část naší armády je už teď z nepochopitelného důvodu v nějaké afghánské riti, tak co bys ještě chtěl? :D :D :D

elkon

To se ptej na Ministerstvu obrany, pokud to tak je.

Drap

Dost válek po celém světě dovedou zapříčinit mírové sbory USA. Myslím že dalších už neni třeba.

Pepa25

Mírové sbory (The Peace Corps) jsou US specifikum a nemají nic společného s vojáky, jak tu ostatní odpovídají! (zjednodušeně jde o dobrovolníky, kteří zlepšují image USA v rozvojových zemích)
A důvod existuje: nemá je mimo USA nikdo (stejně jako nikdo nemá (neměl) Kennedyho, který je vytvořil).

anonym

Drap: Nečti ten Sputnik.