_Bůh_

Proč Češi nenávidí české tradice?

Dříve se ženy vdávaly ve 14 letech, neboť takový byl společenský úzus. Kdo však dnes vstupuje do manželství ve 14 letech? Proč se dnes Češi odvrátili od svých kořenů? Proč Češi nenávidí české tradice? A co na to Jan Tleskač?

Blíže k nenáviděným českým tradicím: https://www.no­vinky.cz/histo­rie/clanek/pri­lis-drahe-panenstvi-kateriny-smiricke-40390121
„Vybrat si manžela podle svého gusta nebylo snadné. Dlouho se rozhlížela, do 20 let bez výsledku. Tehdy se dívky vdávaly jako panny již ve 14 letech, protože si to tak žádala etiketa. Jistý Zdeněk Brtnický z Valdštejna se o ní a o sestře dozvěděl a vypravil se za dívkami do Prahy. Ani jedna, ani starší, ani mladší, mu však nepadla do oka, a tak „šel o dům dál“ a oženil se s Magdalenou z Thurnu.“

Nejlepší odpověď
elkon

Další bláboly trolla.

Další odpovědi
da ny

Proč jsou Vaše otázky plné „nenávisti“? Neumíte položit otázku jinak, nebo jste snad sám nedej Bože plný nenávisti… :) :) Ale, sranda musí být, i kdyby na chleba nebylo, to je, také česká tradice/zvyk).
Tradice se mění, utvářejí a pár set let, nežijeme ve středověku. ;D3
I mé babičky a pratetičky, se vdávaly v 20. 23 – 30 letech (ročníky 1910 – 1915).
V 70. a 80. letech minulého století byly některé, těhotné dívky v 16 a 17 letech zplnoletňovány, za účelem uzavření manželství (i chlapci). Společnost se na ně dívala skrz prsty a jako na „děvky“. Stejně tak na rozvedené ženy nebo samoživitelky. Dnes je to obvyklý jev, trend/tradice.

paul1

Vzpomínám, ale marně. Mezi lidmi, se kterými jsem se za mého poměrně dlouhého života setkal, jsem nenašel někoho, kdo by nenáviděl české tradice. Že je nedodržují, to se stává, ale to je jiná.

Drap

Pleteš si tradice se společenskými zvyklostmi. Dne ti nedovolí ani zákon, ženit se ve 14. Nelze v tomto případě mluvit o nenávisti. Osobně si myslím, že tradice většina Čechů dodržuje. Vánoce, Velikonoce, Masopust, Čarodějnice a celá řada dalších.

ten který je

Nejde o nenávist.Některé tradice jsou už dávno překonané a pokud bychom šli ještě dál do minulosti,tak bychom mohli být v dobách,kdy muži přetáhli po hlavě kyjem ženy,přehodili si je přes rameno a odnesli si je jako svojí kořist.:-)

dubraro

Časné vdávání dívek se pěstovalo zejména mezi šlechtou a panovníky, z důvodů majetkových a dynastických.
To, že byla ve 14 i dříve vdaná, ještě neznamenalo, že má s manželem sexuální život. Klidně mohla být formálně vdaná, ale třeba zavřená v klášteře.
Dívky z lidu se vdávaly, když byly dost dospělé na to, aby měly děti. A také když je někdo chtěl.

Ametyst

Dany: když se to hodí, tak tady mává tím, že stejně nejsme žádní Češi, ale Němci. Je to ten týpek, co nám z pozice moci bude říkat, že nechceme auto, ale kolo.

_Bůh_

ten který je: No tak proč se nenavrátit ke tradicím 🙂

GM

Co ti v tom brání, navrať se kam chceš!