dust8

Proč bylo 82 obětí kvůli TikToku v roce 2008 kdy se jednalo o děti mezi 11 – 16 rokem věku?

Zdroj: https://www.sez­namzpravy.cz/cla­nek/zahranicni-tiktok-na-pranyri-byla-za-kolapsem-archieho-vyzva-ke-skrceni-211091

Odpovědi
marci1

Tisková zpráva
K okamžitému vydání: 14. února 2008
Kontakt: Gail Hayes
CDC, Injury Media Relations
Phone: (770) 488–4902

Versión en español
Studie CDC varuje před úmrtími v důsledku „Hry na udušení“
Největší úmrtí u chlapců ve věku 11 až 16 let

Podle studie Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v dnešní týdenní zprávě o nemocnosti a smrti zemřelo nejméně 82 mladých lidí v důsledku hraní toho, čemu se říká „hru na udušení“. Hra na udušení zahrnuje úmyslné pokusy udusit sebe nebo někoho jiného ve snaze získat krátký euforický stav nebo „high“. Při dlouhodobém škrcení může dojít k úmrtí nebo vážnému zranění.

Osmdesát sedm procent těchto úmrtí bylo mezi muži a většina úmrtí se objevila mezi těmi ve věku 11 až 16 let; průměrný věk byl 13, uvádí zpráva. Úmrtí udušené zvěře bylo identifikováno ve 31 státech, uvedlo.

CDCo zjistilo, že k většině případů došlo, když se dítě samo pustilo do hry s duší, a že většina rodičů o této hře před smrtí svého dítěte nevěděla.

„Vzhledem k tomu, že většina rodičů ve studii neslyšela o hře na duši, doufáme, že zvýšíme povědomí o této hře mezi rodiči, poskytovateli zdravotní péče a pedagogiky, aby mohli rozpoznat varovné signály této aktivity,“ řekl Robin L. Toblin. , Ph.D., MPH, hlavní autor studie. „To je důležité, protože děti samy nemusí ocenit nebezpečí této činnosti.“

V letech 1995 až 2004 byla v médiích hlášena tři nebo méně úmrtí souvisejících s udušením za rok, uvádí zpráva. V roce 2005 však došlo k 22 úmrtím av roce 2006 k 35. V prvních 10 měsících roku 2007 došlo k devíti úmrtím; vysvětlení tohoto stavu je nejasné. Vědci uvedli, že studie pravděpodobně podceňuje počet úmrtí.

Pro tuto studii CDC analyzovalo mediální zprávy o úmrtích připisovaných dusivé hře. Úmrtí nebyla zahrnuta, pokud zpráva neposkytla důkaz, že byla důsledkem hry na dušení.

„Tato zpráva je důležitým prvním krokem k identifikaci dusivé zvěře jako problému veřejného zdraví,“ řekla Ileana Arias, Ph.D., ředitelka Centra zranění CDC. „Je zapotřebí více výzkumu k identifikaci rizikových faktorů, které mohou přispívat k tomu, že děti hrají hru na dušení, a k určení toho, co může pomoci snížit tento typ chování.“

Mezi známky toho, že se dítě může zapojit do hry s dušením, patří:

diskuse o hře – – včetně dalších termínů, které se pro ni používají, jako je „hra s pasem“ nebo „vesmírná opice“;
krví podlité oči;
stopy na krku;
silné bolesti hlavy;
dezorientace po strávení času o samotě;
provazy, šátky a opasky přivázané k nábytku v ložnici nebo klikám dveří nebo nalezené zauzlované na podlaze;
nevysvětlitelná přítomnost věcí, jako jsou psí vodítka, škrticí obojky a bungee šňůry
Pokud se rodiče domnívají, že jejich dítě hraje dusící se hru, měli by s nimi mluvit o život ohrožujících nebezpečí spojených s hrou av případě potřeby vyhledat další pomoc.

Další informace o práci CDC v prevenci zranění a násilí naleznete na adrese: www.cdc.gov/injury.

###
AMERICKÉ ODDĚLENÍ ZDRAVÍ A LIDSKÝCH SLUŽEB

https://www.cdc­.gov/media/pres­srel/2008/r080214­.htm
(strojový překlad do češtiny)

iceT

Protože mládež neví roupama co by, tak vymejšlí a zkouší kdejakou kravinu.
Jo, zní to cynicky, ale bohužel je to tak. Mládež má přístup na internetu všude, nebo skoro všude, rodiče prd vědí jak se jejich potomstvo baví a co dělá. Pak to dopadá takhle.