Proč byla Indie historicky pro Velkou Británii tak důležitá?

Nejlepší odpověď
led

1 – Vstupná brána do Ázie, do Tichého oceánu.
2 – Nerastné suroviny
3 – živočíšna a rastlinná výroba
a hlavne nízke výrobné náklady a lacná pracovná sila.

Další odpovědi
JežíšKristus

Z Indie získávali koření, nerostné bohatství a textil. Naopak zase export z VB do Indie činil 20 % z celkového exportu, což je dost.
Hlavně ale využili početnou indickou populaci k vojenským účelům, Indiáni bojovali za Británii všude možně.

Disraeli

Obchod, koření. A nejen pro Britské impérium, ale i další evropské mocnosti.
JK, proč do toho pleteš Ameriku? :P :D Indiáni, fakt?

dubraro

Protože odtamtud získávali suroviny a vyváželi přebytky lidí a produkce.

JežíšKristus

Indiáni z Indie 🙂