Zvědavý

Proč byl veterán z války ve Vietnamu Ron Kovic vykastrován?

Protagonista filmu „Narozen 4. července“, vietnamský veterán, zůstal trvale paralyzován po střelném zranění. Poté jej už v Americe vykastrovali. Proč?

Dopl. Možná sem to špatně pochopil ale on tedy i po válce „byl schopen“ mít sex ale vzdal se ho jako svůj trest nebo tak? Ve filmu to popsali tak, že má pořád v penisu ten katetr a že už není možné aby se mu postavil..

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu se dovíte podrobnosti. – jde o jeho duchovní a emocionální kastraci, stejně jako o jeho touhu cítit se skrze svou paralýzu, svou necitlivost a inkontinenci jako fyzickou kastraci tak, jako meč slouží eunuchovi.

http://illogic­scholastica.blog­spot.com/2014/05­/toy-soldiers-ron-kovics-vietnam-and.html

Souvisí s jeho myšlením – uvědomil si, že zabíjel, ale přesto se stal hrdinou.

Byl věřící, neměl nikdy ženu, masturbace , přišel o své mužství v námořní pěchotě, viděl znásilňování vietnamských žen, nehumánnost a chtivos,t šílenství chlapců vycivčených ve válce. ..

„Obětoval své mužství pro Ameriku, za demokracii …Nkdo mi nikdy neřekl, že se z této války vrátím bez penisu“ – nfunkčního – byl ochrnutý ….

Kovic nesl svůj kříž, poraněný do míchy, nepohyblivá část tělaa- zmrzačený těmi, kvůli kterým zemřel. Nejen fyzicky, ale duševně.

Válka z něho neudělala „dobrého člověka“, stal se z něho chladný, znecitlivělý a dogmatický stroj na „zabíjení“ mozku –duševní kastrace.

Jeho tragédie souvisí se ztrátou ideálů, uvědomění si toho, že vše, co bránil, byl jakýsi nenávistný podvod – dokonce bůh připustil

Ron byl odsouzen k životu jako paraplegik po několika střelných zraněních do jeho míchy. Hrozby, kterým čelí s jednoduchými tělesnými funkcemi, se zobrazují v různých scénářích z nemocnice veteránů;
Ron však zřídkakdy zmiňuje svou frustraci s omezenou pohyblivostí. Na konci této bolestivé scény se Ron zajímá o to, že už nemůže použít svůj penis a nikdy před příchodem do námořní pěchoty neměl šanci zažít sexuální potěšení.
Sedí před matkou s katetruy v obou rukou a bohužel říká: „Je to pryč v nějaké džungli v Asii.“
Stejně jako Ron, mnoho dalších vojáků při válce ztratilo jak svou nevinnost, tak mužství. . Jak může společnost očekávat, že tito veteráni budou normálně fungovat, když jim chybí základní instinkty? Vietnamští veteráni byli „ztracení chlapci“ sedmdesátých let a Ronův ohromující pocit beznaděje ukazuje závažnost epidemie.

http://www.grin­.com/en/e-book/104756/kovic-ron-born-on-the-4th-of-july

Další odpovědi
Smackdown

Nejhorší trest a muka pro chlapa,horší než smrt.