Avatar uživatele
zjentek

Proč běžné mytí rukou na kovídka nestačí?

Vždy nás učili a to od nepaměti: myjte si ruce, nebo budete mít bacily! A to ať už se jednalo o chřipku, nebo cokoli jiného. Cokoli! Člověk prostě věděl, že tam, kde jsou bacily, nesmí dýchat a musí pořád MÝT RUCE! Tak proč je teď mytí rukou nedostačující? Už jsem to četl snad trilionkrát – mytí rukou kovídka nezabije, mytí rukou nestačí, používejte DESINFEKCI, mytí běžnou vodou je nedostačující, atd atd… Tak proč si mám myslet, že časté oplachování rukoou je v boji s kovídkem docela bezpředmětné? Neví někdo? Bo já to nevím, ale výplody lidské plémě číst bohužel musím, tomu se asi nevyhnu. Děkuji.

Zajímavá 0 před 1205 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dubraro

Mytí rukou mýdlem je proti koronaviru naopak dosti účinné. Obal viru je tvořen lipidy (tuky), které mýdlo rozpouští a tím virus likviduje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Já nevím, kde vyhledáváš ty zastrašující informace. Tekoucí voda a mýdlo je to nejlepší, co můžeš použít. Desinfekce je dobrá pro veřejné budovy, pro místa s množstvím lidí denně a také pro klid duše.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Dneska, konkrétně pro registraci k očkování, bylo nutno MÍT RUCE hodně hbité, jinak smolík.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Nejspíš půjde o brakovou literaturu.
Mýdlo stačí, přes povrchy se šíří minimálně.
Nejdůležitější je osobní imunita. Kvůli lidem s podlomeným zdravím a špatnou imunitou nosíme náhubky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Protože výrobci dezinfekcí potřebují odbyt.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Ale stačí. Dubraro to popsal přesně. Pokud budeš mít zahnojený ruce po několika hodinách, nezachrání tě žádná desinfekce. Mýdlo je základ, desinfekce nepříjemně vysušuje a téměř ji nepoužívám, hlavně si dávám pozor, abych si zbytečně nesahala na obličej a na ostatní povrchy postačí ocet s jarem ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
zjentek

Ametyst>>> převážně na internetu.

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Je možno být konkrétnější?

před 1205 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek