zjentek

Proč běžné mytí rukou na kovídka nestačí?

Vždy nás učili a to od nepaměti: myjte si ruce, nebo budete mít bacily! A to ať už se jednalo o chřipku, nebo cokoli jiného. Cokoli! Člověk prostě věděl, že tam, kde jsou bacily, nesmí dýchat a musí pořád MÝT RUCE! Tak proč je teď mytí rukou nedostačující? Už jsem to četl snad trilionkrát – mytí rukou kovídka nezabije, mytí rukou nestačí, používejte DESINFEKCI, mytí běžnou vodou je nedostačující, atd atd… Tak proč si mám myslet, že časté oplachování rukoou je v boji s kovídkem docela bezpředmětné? Neví někdo? Bo já to nevím, ale výplody lidské plémě číst bohužel musím, tomu se asi nevyhnu. Děkuji.

Nejlepší odpověď
dubraro

Mytí rukou mýdlem je proti koronaviru naopak dosti účinné. Obal viru je tvořen lipidy (tuky), které mýdlo rozpouští a tím virus likviduje.

Další odpovědi
Ametyst

Já nevím, kde vyhledáváš ty zastrašující informace. Tekoucí voda a mýdlo je to nejlepší, co můžeš použít. Desinfekce je dobrá pro veřejné budovy, pro místa s množstvím lidí denně a také pro klid duše.

autacek

Dneska, konkrétně pro registraci k očkování, bylo nutno MÍT RUCE hodně hbité, jinak smolík.

Hlada

Nejspíš půjde o brakovou literaturu.
Mýdlo stačí, přes povrchy se šíří minimálně.
Nejdůležitější je osobní imunita. Kvůli lidem s podlomeným zdravím a špatnou imunitou nosíme náhubky.

quentos

Protože výrobci dezinfekcí potřebují odbyt.

RyuzakiKate

Ale stačí. Dubraro to popsal přesně. Pokud budeš mít zahnojený ruce po několika hodinách, nezachrání tě žádná desinfekce. Mýdlo je základ, desinfekce nepříjemně vysušuje a téměř ji nepoužívám, hlavně si dávám pozor, abych si zbytečně nesahala na obličej a na ostatní povrchy postačí ocet s jarem ;)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Ametyst>>> převážně na internetu.

Pepa25

Je možno být konkrétnější?