adamvosvrda1

Proč Američné tolik zbožňují Den díkuvzdání?

Čím to je, že Američané tolik zbožnují díkuvzdání? nedají na něj dopustit a je to jeden z jejich nejoblíbenějších svátků…

Nejlepší odpověď
annas

"V USA se Den díkůvzdání slaví vždy čtvrtý čtvrtek v listopadu.
Slaví se v USA i v Kanadě a tradičním symbolem oslav je krocan s nádivkou (každá rodina má tu svou, nejlepší), brusinkovou omáčkou a jako dezert se podává dýňový koláč. Od původních oslav úrody se náplň svátku posunula zcela jinam – hlavní roli dnes hraje nakupování a přejídání se.

První zmínky o oslavách Dne díkůvzdání se začaly objevovat v 16. století, kdy s ním přišli španělští kolonizátoři. Jak je z názvu zřejmé, svátek měl tehdy sloužit jako poděkování Bohu za úrodu a sklizeň v uplynulém roce.

Evropští novosadníci nebyli na odlišné podnebí Severní Ameriky zvyklí, a tak se jejich úrodě ne vždy dařilo. Odtud plynula ta úzká sounáležitost s Bohem. První zmínka o oslavě Dne díkůvzdání se datuje do roku 1621, kdy byla ve městě Plymouth ve státě Massachusetts Pilgrimy uspořádána bohatá hostina jako oslava veleúspěšné sklizně.

Z oslav se stala tradice. V roce 1863 nejprve Abraham Lincoln prohlásil Den díkůvzdání státním svátkem a stanovil ho na poslední čtvrtek v měsíci listopadu. Roku 1941 prezident Roosevelt posunul jeho datum na čtvrtý čtvrtek v měsíci. Tento krok měl prodloužit nákupní sezónu v letech, kdy má listopad pět týdnů a v důsledku tak pomoct americké ekonomice. Zajímavostí je, že první rok změnu ne všechny státy akceptovaly"

více v odkazu
http://chcido­ameriky.cz/den-dikuvzdani-kdy-jak-a-proc-se-slavi-tradice-a-zajimavosti

Další odpovědi
anonym

Protože to je jeden z jejich nejoblíbenějších svátků…

marci1

Mají to rádi. Vzdávají díky Bohu za vše co mají. Věřící i nevěřící. Schází se rodiny,přátelé a to je hezké, ne? 🙂 Každý rok se sní v tento svátek 50 000 000 krocanů.

dr.luha

Protože tím děkují původním obyvatelům Ameriky za to, že je mohli tak snadno vyhladit. https://cloud­.mail.ru/public/HoJ­W/SAib9anBG

AmazedWolf

Děkují za pomoc původním obyvatelům, pak je ty nevděčný svině vyhladily a zahnaly do rezervací.