Ardy

Problémy s USB-C konektorem

Dobrý den,
ráno ke mě přiběhlá máma s tím, že jí nejde nabít mobil.
Myslel jsem, že to hned bude vyřešené, ale zjistil jsem po chvilce, že v USB-C
není zaseknutý kousek bordelu ani nic takového, ale jakokdyby z portu mobilu odpadl kousek želízka nebo něčeho?
Nejsem si vůbec jistý co to přesně je, protože i s baterkou to nejde moc vidět. Dřívě se tohle nedělo, má mobil teprve necelé 2 měsíce.
Není tu někdo kdo by věděl co by to přesně bylo? A jak se to mohlo stát? Snažil jsem se kouknout po internetu, ale každý se
ptal na prach.

Děkuju. 🙂

Odpovědi
Pepa25

Vstup USB-C má 24 pinů (kontaktů), ale uprostřed – viz https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/USB-C#/media/File:US­B_Type-C_Receptacle_Pi­nout.svg , takže teoreticky by poškození na obvodu nemělo vadit, ale …

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/USB-C#/media/File:MSI_Bra­vo_17_(0017FK-007)-USB-C_port_PNr%C2%B00­760.jpg

aliendrone

Nwm proč jsi neposlal FOTO, z té tvé kresby se toho moc vykoumat nedá (tedy DÁ, ale z jiného soudku – psychiatrie/psycho­logie/oční).

Každopádně je běžné, že se konektory (nejen USB-C) mrví. Toto je druhý nejčastější způsob – mechanické poškození pinů či vodících drah. První je odražení konektoru od PCB. U některých laciných kabelů může být i koroze atd. 🙂

Tak či onak nedumej (neztrácej čas) a nech to vyměnit (prověř, zda není na vině i KABEL!), Věř mi, že piplat se sám s přepájením konektoru nechceš, to ti za těch pár korun nestojí. Zkrátka se to stalo v důsledku výrobní nepřesnosti, použitím zmetku (neodhaleného), nešikovné manipulace, vniknutím cizího tělesa (nečistota), eh, důvodů jsou mraky a shrnuty do jednoho > stalo se to proto, že život je svině. To tě v životě potká ještě nesčetněkrát. 😉 😄