Avatar uživatele
dust8

Pro pamětníky: Víte zhruba či přesně, ve který den jste se poprvé dozvěděli o černobylské havárii?

Bylo to z rádia, TV, či novin?

Zajímavá 0 před 1821 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

To si snad nepamatuje nikdo. Já si pamatuju jen to, že se ta katastrofa odehrála na konci dubna 86 a že ji sověti nejmíň týden utajovali. Takže prvomájové průvody probíhaly v pohodě i v nedalekém Kyjevě. Přece by nezkazili oslavy, že.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Byl jsem zrovna na vojně a dozvěděl jsem se to z tisku, někdy koncem dubna. Pak nevím proč, ale řekli jsme si, že do průvodu nepůjdeme, že zůstaneme v kasárnách. Ono je to jedno, jestli někde pochodujeme po náměstí, nebo jsme v kasárnách a třeba hrajeme fotbal. Ta dávka, kterou dostaneme se moc neliší . Bohužel, měla ta událost i tragické následky, protože jsem měl v té době kamaráda souseda v Kyjevě na Univerzitě a říkal mi, že nesmí nic říkat o pozadí a co se tam dělo. Umřel na následky ozáření a měl 30 roků.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
iceT

Asi z tv, ve zprávách ukazovali jak ten radioaktivní mrak cestuje a asi i říkali, že naše země se nemusí moc obávat, protože ten mrak se víceméně rozplyne, než doletí nad ČR, ale fakt si to nepamatuji, bylo mi 10 a měla jsem jiné starosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Nepamatuji, nejspíš od lidí, kteří sledovali média víc než já. (Pochop, závratné Rudé právo či Televizní noviny mě rostě moc nebralo.) Pamatuji ovšem na to konejšení, že je všechno „v poho“ (v TV novinách), a i když tomu nikdo moc nevěřill, tak většina lidí včetně mě měla za to, že je to „dost daleko“, tudíž že to nebude u nás tak moc horké. (O tom ale, že na místě je peklo, i když se tváří jako že není neochyboval snad NIKDO!) :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek