Kepler

Pro pamětníky: kterou písničku s dob šokialismu považujete za největčí kýč?

Nejlepší odpověď
marci1

Něco jiného - co?

Takové ty politické písně. To byly opravdu „perly“. ☹ Namátkou Liškův „Samovar“:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hb1NL5oh­Guo

Další odpovědi
Kelt

Něco jiného - co?

Tak je toho více. Třeba Pepa Melen se svými hity – Ne pětku ne a To jsme se nasmáli. Pavel Liška se svým repertoárem. Franta Janeček s Pavlem Hornákem, Markétou Muchovou , Pavlem Dykem a Michalem Davidem. Víta Vávra a jeho Dívka z heřmánkové návsi a 100 dalších hitů a mohl bych pokračovat. Znám to proto, že si to pouštím, když mám depresi. Tohle mne zaručeně dostane.

Mr. Marek

Něco jiného - co?

Vše, co jste uvedl. Přidal bych Michala Davida a jeho songy. Ale on ten kýč nemusí být nutně špatný. Na druhou stranu rádia nehrají skoro nic nového.

zjentek

Nic z toho

Kamo, ve své kategorii MUSÍ trhat rekordy „vexlácká hymna“ zde >>>https://ww­w.youtube.com/wat­ch?v=1osVaOpCCE­o&feature=you­tu.be&t=31 …bo je prostě MARAS KAMO! (; D; D;
Tady je nad slunce jasnějšÍ, že můžeš mít třeba MILION VIZITEK, avšak sám s vizitnou SEŠ SÁM kamo…
Jo jo, když u chodníku stojí sierra a proudem teče vinea, není už kolikrát co řešit, to je prostě hotovo, that's it >>> https://www.y­outube.com/wat­ch?v=hqZofL28050

aliendrone

Korn: Iveta

Tak jsem se uklikl, bo jsem kroutil hlavou nemohouc si vzpomenout o jakou píseň šlo, ty ostatní si vybavuji. :)
Hele, jakkoliv tenkrát hráli skoro pořád samé srajdy, tak si je prostě nepamatuji. S námahou jsem si vzpoměl na: https://youtu­.be/uJcCgsG8eQk > „VLASTNÍ zpívaná verze: "Dóminiků, niku niku, vrať mi kliku od hajzlíku…“ atd. ;) :D :D
Hanička a Peťulka Ulrychovi mi také pěkně lezli na nervy. Vrcholem prudy byl pořad s Pepíčkem Zímou „Sejdeme se na Vlachovce“, víc si fakticky nevzpomenu, já si nepmatuji už ani ty pěkný. :(

ten který je

Něco jiného - co?

Protivil se mi Michal David a jeho odrhovačky,ze kterých těží popularitu dodnes a ustrnul na nich.Případným fanouškům M.D. se omlouvám,ale je to můj názor.

elkon

Nic z toho

Emefej

Něco jiného - co?

Jde Frantík kolem zahrádky.

paul1

Něco jiného - co?

Tak zvané budovatelské písně.

metro

Gott: včelka Mája

GM

Všecko od dueta Simonová - Chladil

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Propána Jána! Jak jsi přišel na tu včelku máju? To je japonská písnička oblíbená po celém světě a nazpívaná v mnoha jazycích: jedna z francouzských verzí: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=RifguRUUM­Ns
Gott německy: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=d0cWQ8PSUbw
Jinak k otázce, myslím, že u nás to nebylo s muzikou až tak zlé. Když si pustíš ruské písničky z té doby, tam to bylo opravdu ubohé.

Kepler

Zjentku, zřejmě máš dobrý matroš. ale to ničemu nevadí. Odkud to máš?

zjentek

Ne ne, já se do takovýho stavu dostanu normálka „čistej“, stačí TA MUZIKA! (; D; D;

zjentek

…Jo a vzorným posluchačům určitě neuteče, že do songu mu tam na kytaru brnká samotnej Chuck Norris brďo!

Kepler

Marek: díky tobě jsem si na Davida taky vzpomněl, ale ne úplně všechno od něj byl brak. Ale když se podaří, co zdařit má a spartakiáda, to bylo tehdy nadšení… 🙂 No a taky jsem si vzpomněl na Kotvald a jeho Holky z naší školky.

Mr. Marek

To byly pecky. 😉

zjentek

Kelte, deprese je vztek, obrácený dovnitř, to by se ti takovou hudbou mohlo umocnit. Třeba „tam někde v mracích vysílá satelit, mít tisíc praků, chtěl bych jej sestřelit…“ kamo tohle uslyšíš a nikde, NIKDE to už nevyřveš, to se ti obrátí DOVNITŘ až do morku!!!

Kepler

No, možná deprese je zlomením se do sebe. Rezignace a se vztekem to nic nemá společného. Normální ztráta motivace. Když jsem jsem si myslel, že jsem na dně, nakonec se našlo dno, od kterého jsem se odrazil. Teď závisí jenom na tom, jak si kdo to dno definuje.

zjentek

Ne, deprese je zlost, obrácená dovnitř. Jinak máš pravdu – využít se dá všeho a vytěžit z čehokoliv. Nezájem „těžit“ však ještě neznamená jistou depresi. To rozhodně ne. Ztráta motivace je taktéž procitnutím… pohlédnutím pravdě do očí. Většina neprocitne do smrti. Většinou kvůli zvyklostem, návykům… depresi nemají. Přesněji – nepociťují ji. Fungují. Stádo, mezci, atd., klasika, zvyk a práce. Jinak dobrý názor, postřeh… děkuji );