FlAsh_7

Pro jaké účely by na běžném účtu měly být peníze a pro které naopak ne?

Odpovědi
dubraro

Měly by tam být peníze pro běžné výdaje. Neměly by tam být peníze investiční, úspory, rezervy apod., již proto, že běžný účet zpravidla nevynáší žádný úrok.

Schluker

Bezne pro rychle pouziti, ale v dusledku je to jedno. Dulezite je, nemit na nem vice nez ekvivalent 100 000€. Do teto vyse jsou vklady pojistene.

dudu

Rozeznáváme výdaje zbytné a nezbytné. Odložit můžeme např. pořízení nových záclon, ne však výdaje na jídlo, energie, bydlení. Na běžném účtě jsou ukládány peníze na viděnou /též tzv. krátké peníze/ dostupné kdykoliv do výše zůstatku nebo povoleného kreditu. Ostatní transakce a investice mají středně nebo dlouhodobý horizont a tyto zpravidla financujeme z „dlouhých peněz“.

elkon

To má každý podle svého uvážení.