Nick42364

Kdy dorazí příspěvek na péči?

Dobrý den 4.10.2022 mi byl přiznán PNP, taktéž i zpětně a zajímá mě kdy v okrese Ostrava asi mohu očekávat první pravidelnou výplatu i s doplatkem dě­kuji

Nejlepší odpověď
Disraeli

To se máš. ;) Neměl by to vědět spíš příslušný úřad (asi ÚP), než uživatelé tady na Odpovědích?
Určitě přišlo nějaké oznámení/dopis, kdy to bude chodit, jaká částka apod., možná ten doplatek bude rovnou poslán s tím prvním příspěvkem, tj. ještě tento měsíc. Možná ne… Možná zvlášť a třeba brzy, ale my to přece asi nemůžeme vědět. Je třeba se (pak) obrátit na NĚ – pro info.

Další odpovědi
Filip84

Blaho a bratrství, občane!

Tak na to Ti odpovím naprosto přesně: výplatu PNP musí pobočka ÚP provést v měsíci, na který PNP náleží. Tedy, za říjen 2022 do 31. října 2022, za listopad 2022 do 30. listopadu 2022, a za prosinec 2022 do 31. prosince 2022, a tak pořád dokola.

Pokud bys, snad, chtěl vědět obvyklý termín, v který ta která konkrétní pobočka ÚP odesílá dávky na účet, nebo složenkou, musíš se obrátit na příslušnou pobočku ÚP – písemně, telefonicky, emailem (nejde o podání ve smyslu processních řádů, proto postačí i prostý email bez elektronického podpisu založeného na kvalifikovaném certifikátu oprávněné certifikační authority), do datové schránky, či faxem. Protože každá pobočka odesílá peníze v jiný den. Ten den má každá pobočka určený, ale každá jiný.

Já Ti mohu pouze říct, že nejdříve to posílá 9. den v měsíci, protože dřív to nestihne byrokraticky zpracovat.

GM

Příspěvek na péči jsem obdržela do 1 měsíce od obdržení přiznávacího dopisu – zpětně za 4 měsíce + dávku na nový měsíc.