Sarrow

Příslušníci jakého/kterého kmene jsou vám nejsympatičtější?

Pokud byste se měli na čas stát součástí nějakého kmene, který byste si vybrali?

Příslušníci jakého kmene jsou vám nejsympatičtější?

Pozor na rozdíl mezi zájmeny jaký a který. Tedy jakého – velkého, malého atd.
Kterého kmene? Přesný název.

Nejlepší odpověď
Kepler

Už je dáno a nic s tím neudělám. Je to neuvěřitelné, ale všichni jsme kmen strunatců. Ale jinak mi byli sympatičtí Inuité, protože v rámci své neuvěřitelné pohostinnosti nabízeli vlastní manželky, ničeho jiného hodnotného nemajíce.

Říše živočichové (Animalia)
Kmen strunatci (Chordata)
Podkmen obratlovci (Vertebrata)
Nadtřída čtyřnožci (Tetrapoda)
Třída savci (Mammalia)
Nadřád placentálové (Placentalia)
Řád primáti (Primates)
Podřád Haplorhini
Infrařád opice (Simiiformes)
Oddělení úzkonosí (Catarrhini)
Nadčeleď hominoidi (Hominoidea)
Čeleď hominidi (Hominidae)
Podčeleď Homininae (Homininae)
Rod člověk (Homo)

Další odpovědi
zjentek

Včera jsem se na chvíli stal součástí svýho ořechu, jehož kmen jsem láskyplně objímal.

Nejméně sympatičtí jsou ti ruští motorkáři, co si hrají na ruské Hells Angels a příslušníci Milion chvilek.

annas

Otázku jste zařadil do kultury, takže těžko říct, co máte na mysli.

Všichni chceme někam patřit, každý je příslušníkem nějakého kmene.

Nikdy jsem takto vztah neřešila. sama nevím, do kterého kmene patřím svým původem.

Z literatury a filmů znám indiánské kmeny Severni Ameriky, které žily v souladu s přírodou, měly své rituály, tradice atd. Jsou zvyklé na jednoduchý způsob života, možná by jinak žít nechtěly, stejně jako bych se já sama k nim ani jinam nepřidala.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Příběh z dětství: v nějakém přirodopisném dokumentu popisovali život nějakého kmene v povodí řeky Xingu v Amazonii. Najednou tam začal jistý hromadný rituál a všichni jsme na to zírali než se ozval otec, že mám mazat od televize 🙂 No prostě tento kmen na mě zapůsobil tak, že si tu řeku pamatuju dodnes …