SanJay .

Přísloví „Chodit po tenkém ledě“ znamená mít namále?

Nejlepší odpověď
marci1

„Pohybovat se na tenkém ledu (čl. bez faktů, podkladů, ověření v činnosti, úvahách, plánování ap.) – 1. postupovat, pracovat riskantně a choulostivě; velmi riskovat; 2. vyslovovat, říkat jen riskantní, choulostivé dohady“.
http://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/prislovi-3

Další odpovědi
annas

Užívá se i v jiném významu.

Tentokrát z knihy Lidová rčení od J. Zaorálka

Chodit po tenkém ledě

  1. být opatrný, nestálý, vrtkavý, postupovat opatrně
  2. bruslit piruety, – všelijak kličkovat, kroužit, vyhýbat se něčemu

gecco

Namále budeš mít, když se ten tenký led pod tebou proboří – a nikdo ti nepodá pomocnou ruku…
😁