Sarrow

Přináší podle vás víra v boha lidem více dobra nebo utrpení?

(Ptám se jako ateista)

Nejlepší odpověď
mosoj

Víra ano, ale víra v boha znamená v mnoha případech fanatismus, netolerance a zabíjení.

Další odpovědi
fcoop

Jedna věc je věřit v Boha,druhá – řezat těm,kdo nemají stejný názor – hlavy.
Víc se k tomu snad nedá poznamenat.
A věřit znamená i hledat,ne mít hotový svůj vlastní,neotře­sitelný názor.

Pokora – to je to slovo.

„Jestliže je Vesmír odpověď,jaká je potom otázka“?

pondělí

Víra,je člověku přirozená s ní se rodíme'přislušnost k jekékoliv církvi je pak jen závislostí.
Ale fakt je,že víra člověku pomáhá mírnit utrpení a bolest.
Církev zapřičiňuje bolest a trápení,a nejen zapřičiňuje ,ale úmyslně způsobuje,aby měla co největši zisky.
Takže správná odpověď je taková,že jakákoliv víra je pro život důležitá
A když víře říkate bůh,není to na závadu,i pojme­nování pomáhá.

zjentek

to záleží na tom, jakýho je bůh vyznání ..a původu, logicky

Pepa25

Z pohledu společnosti se dost špatně odpovídá. V případě nyní převládajících monoteistických náboženství obsahuje víra poměrně jasné požadavky na chování věřících a ovlivňuje morálku příslušné společnosti a historicky ji formovala. Všechna abrahámovská náboženství zakazují ubližovat druhým a naopak konat dobro (křesťanství, islám i judaismus), takže IMHO přináší převážně pozitiva.
Mmch z pohledu jednotlivce je to naprosto jasné: každý má svobodu věřit či nevěřit, takže není možné si představit situaci záporné bilance (víra mně víc bere než dává, přesto věřím).

mojitek

teoreticky : víra v boha at už v jakéhokoliv …by měla přinášet více lásky,pochopení atd.
prakticky : podívej se do minulosti čeho jsou schopni lidé –ve jměnu boha–.

Jinak víra nerovná se církev-toť dvě rozlišné věci.

BlackTerry

Podle mě náboženství dává spoustě lidem smysl života, ale na druhou stranu…kolik válek proběhlo v historii kvůli náboženství a kolik mrtvých to odneslo…stačí slyšet ty hrůzy o Islámském státu…

MajaIS

mně více dobra =) (odpovídám jako věřící osoba)

anonym

Jedna moje kamarádka chodí do nějaký víry, kde mávaji rukama a volaji aleluja, to je pouhá davová psychoza, vymývání mozků.Nebo sebevražedný atentátníci, taktéž.Pokud si však najdeme svou víru, která je v souladu s naším nitrem, a o samotě a pokoře se posouváme na duchovní ůrovni, pak ano.Mě má víra velice chrání před činy, které pochází z nečistoty mysli a hrubé ůrovně myšlení, takže nesklouznu a neprovedu něco špatného.Pravá skutečná víra je svět, o kterém lidé na hrubý ůrovni nemají ani potuchy.Jak je třeba krásný, když při meditaci a mantrách cítím nadherný stav rozpouštění se ve vesmíru, nebo když naslouchám stromům, atd.

Pepa25

Nejasná otázka: lidem jako jednotlivcům nebo lidstvu jako celku?

Sarrow

Lidstvu jako celku