afro.minerva

Příkrm pro miminko.

Zajímalo by mě, jestli můžu dát sedmiměsíčnímu dítěti do příkrmu cibuli a česnek? Hlavně cibuli. Je přece zdravá. Nikde ale o cibuli nic nepíšou. Tak mám strach jí do příkrmu, co svojí dceři vařím, cibuli dát.

Nejlepší odpověď
Jahoda

afro.minervo, přikláním se k většině a to, že cibuli bych do příkrmu nedávala. Vím, že by jste jí tam nedala cibuli celou, ale i pokud jí dáte malé množství, pálivost se tam najde… Jinak moc souhlasím, co napsal mojitek.. Hezký den

Další odpovědi
Nuk nuk

Česnek určitě raději ne, je velice aromatický a obsahuje látky, které by malému dítěti mohly způsobit trávicí obtíže. S tím zkuste experimentovat až tak po roce života.

Cibuli můžete zkusit v malém množství. Buďte opatrná, protože i ona může nadýmat, a navíc je dost chuťově výrazná, takže se Vám může stát, že jí bude dcera odmítat.

Marky71

Rozhodně bych cibuli, ani česnek dceři nedávala, sice je zdravá, ale způsobuje nadýmání atp.

anetadela1

No, taky bych to s tím moc nepřeháněla 🙂 Vyzkoušet to samozřejmě můžete, dejte jí tam trošičku a uvidíte co jí to udělá.

mojitek

to,co je zdrave pro dospelaka nemusi byt zdrave pro miminko,natoz silne aromaticke pochutiny.

HerbiG

ano cibule a cesnek je pro nas velmi dobry a zdravy,ale miminku bych ho osobne nedal …

bartt13

neeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeee a nnnnnnnnnnnnn­nneeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeee­eeeeeee

JarkaHor

Prosím pěkně, nemáte zkušenost, když má dítě alergii na bílkovinu kravského mléka?

Gabullka

Syn má taky alergii na kravskou bílkovinu a už je to naštěstí za námi, protože to bylo opravdu náročné a díky bohu za tuto možnost, co má naše mléko.

Vercule

V tom případě je potřeba tuto složku eliminovat. Nevím jak máš staré dítě, ale většinou se na to přijde již u novorozence, a to se doporučuje kozí mléko https://www.nase-mleko.cz/kate­gorie/kojenec­ke-kozi-mleko/

JarkaHor

Dcerka má tři měsíce a hrozně ji bolí bříško a projevuje se ta nesnášenlivost i na kůži.