relux

Přikládáte vinu Číně za to, že se virus COVID19 rozšířil do světa?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Arne1

Ano

Příliš se spoléhali na plzákovské „Zatloukat, zatloukat, tatloukat,…“. A ono to nevyšlo.

Další odpovědi
kostitrasz

Ne

Přikláním se k názoru jedné kapacity, že Covid-19 není přírodního charakteru (RNA viry nikdy nenechají mutovat své geny ve „velíně“ a tady se to nějak zázračně stalo). Jestli to uniklo z laboratoře přímo v Číně anebo to tam někdo záměrně vysadil si netroufám hodnotit.

Edison

Ne

A komu pak dávat za vinu rozšíření spalniček v posledních letech, kduyž jsme je měli za vyhubené? A mnoha jiných chorob. Najít zdroj a způsob rozšíření ano. Vinit z toho někoho…? Pokud tak neučinil záměrně… A myslím, že netřeba se pokoušet nás hubit záměrně. To zvládáme celkem dobře sami svým přístupem k životu, ale i k pudu sebezáchovy. Lpíme na majetku a pohodlí víc, než na vlastním životě.

Rokio

Ano

Podle mě za to může vláda Číny.

Můj blízký příbuzný mi včera vyprávěl, že v této komunistické zemi byl jeden zubař, jehož pacienti měli často zápal plic. On to bez zbytečného odkladu oznámil úřadům. Mocnáři ho ale umlčeli a dělali, že se nic neděje. Nevěřili mu. Přišlo se na to až po několika měsících, ale to už bylo pozdě. Nemoc se rozšířila po světě. Vládní činitelé Činy pak začali jednat a napsali omluvu pro toho zesnulého lékaře.

led

Ne

Nie, vina je v ľuďoch a politizovaní vlád.

Vlády: Napriek prvotnému varovaniu čínskej vlády, zodpovední predstavitelia štátov toto podcenili a nepripravili sa dostatočne na prípadný import vírusu do ich štátu.
Ľudia: Napriek verejnému varovaniu o spôsobe šírenia nákazy naďalej sa stretávali a cestovali bez ochranných protivírových opatrení.

Ako ukážku môžte zobrať že vďaka dobrovoľnému (aj keď veľakrát až na základe rozhodnutia vlád) používaniu rúšok na území ČR a SR sa nákaza nerozšírila (zatiaľ) v takej nebezpečnej miere ako vo väčšine postihnutých vyspelých štátov na svete. Ešte keby sa menej politizovalo a politické strany počas útoku COVID19 „zakopali tomahawk a po vyfajčení Fajky mieru“ spojili svoje sily k blokáde útočníka.
V súčasnosti sa situácia v USA, kde táto epidémia bolo pomerne podceňovaná stáva kritickou. Podobne je to aj vo Veľkej Británii, kde možnosť útoku coronavíru na územie podcenili a v súčasnosti už uvažujú o výnimočnom stave.

O pôvode vírusu zatiaľ nie sú dostatočne podložené informácie. Je ešte veľa, čo o Zemi, o živote a smrti nepoznáme…

dr.luha

Ne

Šlo to z USA přes Itálii do Číny. Že na to Čína jako první upozornila 30.12. 2019 neznamená nějakou vinu. O „neznámé nemoci“ věděly země původu už v říjnu.

Kryšpín

Ano

Velké převedení výroby do Číny a tím bylo navýšeno pracovní vytížení jejich občanů, porušování lidských práva rejžo ekonomiky, bídná hygiena dále turismus a globál.

Rokio

Edison: Vždyť s tebou většinou souhlasím. Proto ti dávám často palce. Často máš pravdu, ale někdy jsi napružený a netolerantní. V tomhle případě mám k tvé odpovědi neutrální postoj. Nevím, jestli s ní souhlasit, ale také ji nepopírám.

Edison

Vyjímečně se to tvé odpovědi týká spíš okrajově. Mě hlavně fascinujou ty konspirační teorie, co sem napsali jiní… To jsou teprv bláboly… Na to prostě nemáš… 😁

Ametyst

Edisone, nejlepší konspirační teorie vyrábějí vlády. To už bys mohl dávno vědět, a neshazovat názory druhých, mysliteli.

Edison

A zase nic!!! Co by z toho amíci měli?? Ztrátu výroby pro svůj trh!!! Myslíš, že tohle potřebujou? Dyk se sami ani nenažerou!!!

Edison

Proboha… myslete!! Co by z toho číňani asitak měli??? Ti naopak potřebujou vyráběr a prodávat!! A komu asi? Nám!! Na Západě!!!

Edison

Mimochodem… a opakovaně: Covid-19 není virus, ale nemoc způsobená virem SARS-CoV-2, dříve označovaný jako 2019-nCoV.