Niki125

Příklad- tření.

Ahoj, pomůžete mi prosím s příkladem na fyziku?:) Stačí zhruba, jak to vypočítat.. nemůžu na to přijít .Na podlaze leží bedna o hmotnosti m = 35 kg. Součinitel smykového tření mezi bednou a podlahou je f = 0,51. Tři chlapci chtěli bednu posunout co nejdále. Marek působil na bednu silou 140 N po dobu 6,0 s, poté Dan silou 180 N po dobu 4,0 s a nakonec Jarda silou 220 N po dobu 2 , 0 s. Určete dráhu, kterou bedna urazila působením každého z chlapců. Směr působení všech tří sil na bednu je vodorovný

Odpovědi
Michal Kole

Bude potřebovat ztahy P= W (mechanická prace) / t (čas)

za mechanickou práci W si dosadíš (F (síla) + mgf )

Pak je to jen vyjádření neznámé ze vzorece

Larissa

Určitě už máš nějaké zkušební příklady vypočítané v sešitě, drž se postupu a bude to „OK“.

Niki125

popravdě moc nechápu, k čemu mi tu bude výkon..