Ella

Přijde vám normální, když vy vytřete v paneláku totálně špinavou zabahněnou chodbu a druhý den to sousedka vytře znovu?

Přijde mi to dost hnusný – celý měsíc to nikdo neuklidí, psi tam čůrají a kadí (ano, až tak) a říkám si teda, dneska mám volno, tak to vytřu, i když nevím, jak se na nás zase dostala řada, když ta chodba je akorát víc a víc špinavá, ale fajn. Vytřu, přehodím službu na další byt a druhý den vidím sousedku, jak velice vytírá ČISTOU CHODBU!!! Jooo kdybych byla tak vyčůraná, abych hned po někom vytřela znovu a měla to bez práce a hned se zbavila služby. Nepřijde vám to trochu dost hnusný??? Nenapadá mě ani to správný slovo, jak jí nazvat.
Co je tohleto dneska za lidi? Já se tam s tím patlám, nejmíň pětkrát měním vodu, která je černá jak uhlí, vytírám zaschlé psí zbytky a ona si tam druhý den párkrát zašmudlá mopem a hotovo?! Dost mě to naštvalo. Nemám slov… co si o tom myslíte vy?
Doplňuji:
u nás máme na každém patře akorát posuvník, týdenní jsme měli několik let zpátky, ale stejně ho nedodržovali, a na vchod, kde jsou schránky a sklep máme zase dole v chodbě služby, zároveň v zimě je to na posyp chodníku a odházení sněhu, mělo by se to všechno měnit po týdnu, ale víte jak to u některých lidí chodí… já vytírala naposledy chodbu v prosinci, na patře máme deset bytů, to znamená, že na nás měla přijít řada za deset týdnů… a vidíte to.
Ale u nás nemá cenu se rozčilovat nad tím… hlavně že výbor a domovník bere prachy, ale ani blbý žárovky nám na chodbě nevymění, normálně mi to přijde, že je berou od nás s chodby jinam, protože u nás jako jediných nesvítí tři světla z tří, už to došlo tak daleko, že zítra si žárovku alespoň nade dveřma vyměníme samy.

Pardon, trochu jsem se rozjela :D

Nejlepší odpověď
tom004

Myslím si,že to máte špatně zorganizované­.V dobách,kdy jsme v paneláku také bydleli,byl na každém patře týdenní rozpis úklidu včetně sklepů.Bylo to velice jednoduché a nebyl problém případného „hříšníka“ upozornit na jeho povinnosti.
Doplňuji:
Ne,že by se u nás tací „vykukové“ nenašli,ale uměli jsme si s nimi,poradit. Těch slušných tam byla,naštěstí,vět­šina.Na to jak na ně,ale žádný univerzální recept neexistuje.Bohužel.

Další odpovědi
simonka

U kamarádky, která bydlí v paneláku mají týdenní rozpis na chodbu, jsou 4 na patře a když někdo neuklidí tak ho nahlásí na správu a dostane pokutu, z počátku těch pokut bylo několik, ale pak si to raději každý pohlídal a nyní jim to funguje bezproblémů. Chodníky a sklepy jim uklízí firma, není drahá a mají po problémech. Složili se všichni nájemnící v měsíčních platbách a všichni jsou spokojeni

iceT

Paní je vyčůraná jak mraky.....
Zkuste jednou neuklidit.Když teda neuklízí nikdo,tak bych taky neuklízela.Šla bych si taky promluvit s tím,kdo má službu přede mnou.Teď vidím,že tam máte i výbor a domovníka…On si tam válí prdel a ještě za to bere peníze?Dobrej frajer.To naše domovnice na nové adrese dělá vše sama,jakmile je nějaký problém,stačí se zmínit a je ihned vyřešen.

U nás v baráku,když jsem ještě byla na staré adrese,mě jednou týden před mým velkým úklidem(což zahrnovalo odklízení sněhu,úklid chodby ze 4 patra až dolů,trhání trávy z chodníku)přišla jedna paní z bytového družstva dokonce upozornit,že mám další týden službu.Přišla ve středu,úklid začínal v pondělí.Od pondělí padal sníh a myslíte,že někdo sníh přede mnou odklízel?Jsem jí na to řekla,že až odklidí sníh ten co je přede mnou,tak se postarám i já.Řekla,že už to jde vyřídit.Jednou jsem si chtěla půjčit nářadí na tu trávu a bylo mě řečeno,že se na to mám vys.at,že to stejně nikdo nedělá,a je fakt,že stejně nikdo neuklízel.Když jsem šla z venku do 4 patra a viděla jsem toho bordela po kotníky na schodech…Nebo když se v celým baráku dělala plastová okna,tak zedníci po sobě ten největší nepořádek uklidili,ale stejně na chodbě zůstal prach,co se na botách pak nanosil do bytu a taky to nikdo nevytřel,až já hlupák jsem to udělala,ačkoliv jsem službu neměla.

Je to vše jen o tom,jak se lidi domluví.Nebo nedomluví.

Hlada

Jestli tomu dobře rozumím, tak onen posuvník určuje kdo, ale není stanoveno kdy a toho sousedka využila. Kdyby tedy všichni postupovali stejně jako sousedka, tak máte každý den uklizeno.

Damiana

Pamatuji si, že podobnou taktiku zkusila jednou nová sousedka v domě mých rodičů. Zrovna bylo po malování chodby a uklidil ten, kdo měl službu . Jmenovka se přehodila, ona už byla v pozoru s kýblem v ruce. OK, tak ještě jednou vyleštila čisté. Ale v týdnu byla upozorněna na to, že odpovědnost za čistotu má celý týden, takže…
U nás doma to máme jednoduché, jakmile cítím z chodby Savo a citron, vím, že tam „úřaduje“ domovnice. 🙂

hanulka11

A tys jí nic neřekla, když jsi ji viděla vytírat? Já bych řekla- paní zlatá vemte si ten smeták a ukliďte si doma… tady se uklízelo, jestli jste si nevšimla.....

SeptikB

Napadlo mě – pokud máte v domě děti (přiměřeného věku), zkuste se všichni společně dohodnout a zkusit si je „najmout“ jako uklízecí službu. Kdyby měli zodpovědnost za čistotu chodeb a museli by vykonat 3 úklidy za týden za asi 50 Kč, všechno by se vyřešilo.

jmhad

A není to naše mladá?Ta vytírala naposledy 24.12. hodinu po mě.Když jsem se dovolil optat proč,tak od té doby na hadr nesáhla.On je to třicetiletý rozmazlený mamánek a maminka raději odjede na několik měsíců pracovat do hor.A když člověk chce žít jako člověk,musí si nejen uklidit sám.Jó,ty maminky.

Ella

bohužel u nás je problém se na něčem domluvit. Všichni by měli platit do fondu oprav, ale najde se pár lidí, co dělají problémy. Na schůzi mají hlasovací právo pouze majitelé bytů, což je problém, protože většina lidí je v podnájmu.
Navíc u nás jsou lidi líní i jen posekat jednou za léto trávník a když jim je teda řečeno, ať zaplatí firmě, která to udělá za ně, tak to už zas ne. Práce jim smrdí i platit jim smrdí… prostě slepá ulička…

Ella

iceT: starý domovník to dělal zadarmo, byl to slušný, dobrý a mladý pán, bydlel nad námi, úplně nahoře, se zástupcem, sousedem vedle něj, obstarali do celého domu internetové připojení a rozvod po celém domě, zařídil vlastní kotelnu v baráku, posilovnu, kam dali vlastní stroje, jenomže pak se s rodinou odstěhoval na vesnici, byt pronajal – první nájemníci kalili do rána obden, ti druzí dupou jak koně a nejspíš to tam celé brzy ty děti rozmlátí.
Na místo domovníka nastoupil jiný chlap, zástupkyně se sice snaží, ale jen občas. Pár dobrých lidí se najde, ale převažují čuňata a flákači, po svým psech neuklízejí, ani nechtějte vědět, co jsme rok zpátky našli u schránek, co se rozbije, to nechají ležet… a ano, „pan domovník“ to prý nebude dělat zadarmo… ani nechci vidět jaký čurbes tady zbude až začnou na jaře zateplovat barák…

iceT

Tak to je špatné,ale domovník by se měl starat,když už za to bere peníze.Naše domovnice to taky nedělá zadara,ale okolo baráku je vše v pohodě a to ještě chodí do práce.Zase ale je cholerička,nic neumí říct normálně,vždy musí zvyšovat hlas.Onehdy,je to asi půl roku,si přišla postěžovat,že prej jsme my(náš byt)se pokusili vypáčit vchodové dveře,jaky kdybychom běžně nosili páčidlo po kapsách,ale to bylo už před tím,než jsme se nastěhovali.Pak zase přišla s tím,že špatně fungují venkovní zvonky a problém je u nás v bytě,že chodíme a škubeme za dveře,ale když když jsem se ptala sousedů,tak jim návštěvy taky říkaly,dveře nejdou pořádně otevřít,když je pouští přes kecafon.Tedy vymyslela,že buď se nechá koupit nový zámek na venkovní dveře,nebo si vyměníme bytový kecafon.Došlo na kecafon,vyměnil se asi v deseti bytech,ale dveře stejně občas zaharaší a nejdou přes kecafon otevřít,takže problém je někde jinde,ne u nás.Kvůli tomu,jaká je cholerička,ji nikdo nemá moc v oblibě,ale okolo baráku,to se fakt snaží.
U vás v domě to asi tady po dobrém nepůjde,neví kdo to má na starosti,jestli je tam nějaké sdružení či něco podobného,ale s těmi normálními nájemníky se zkuste zasadit o výměnu domovníka,nebo ať domovník vykazuje nějaké platby,když teda dostává korunky.Nebo varianta druhá,ale hloupá od mě-přestěhovat se.

Ella

pan domovník je zároveň ředitel místního, mého bývalého, Gymnázia a tak trošku do větru…jinak o něm moc nevím, akorát to ,že prosazuje pitomé zákazy a příkazy, navíc naprosto zbytečné…
přestěhovat se nepřipadá v úvahu, máme byt na hypotéku :)

iceT

Tak to je ještě horší.Ale přeju pevné nervy a brzké vyřešení.