fcoop

Proč někteří lidé nosí po kapsách kaštany?

Nejlepší odpověď
annas

Rozsáhlé povídání o významu kaštanů nejen v kapsách, ale i v bytě je možné se dočíst v odkazu.

Protože využívám bylinky a přírodní léčbu, také kaštany nosím v kapse, i když zase tolik v jejich účinek nevěřím.

Tato terapie prý pomáhá při všech nemocech, které jsou tvořeny přebytkem energie, což jsou záněty, zvláště pak při křečových žilách, artróze, revmatismu, bolestech páteře, bolestech hlavy, bolestech a brnění nohou, otocích nohou a poruchách lymfatického systému, myomech a chronických zánětech močových cest.

Někdo třeba uvěří v zázračnou moc kaštanu – třeba při revmatismu žmoulat v ruce.

Zdroj: http://www.vol­ny.cz/tetarena­ta/clanky/ros­tliny/kastan.htm

Další odpovědi
anonym

Babské rady radí, že kaštany ochrání před lehkomyslností, když si jich pár dáte pod polštář zaručí vám zdraví a vyrovnanost. Budete-li nosit jeden i více kaštanů v kapse, chráníte se proti revmatismu, zánětům kloubů, bolesti zad a rýmě. Věřilo se prý v dřívější době, že léči i neplodnost.

Zdroj: babské rady

beer

Nosí je jako talisman a připisuje se jim ochranné působení na majitele – dokud ale neztratí kaštany svůj lesk.
http://www.sha­man.cz/keltove/stro­moskop/znameni-kastan.htm

Drap

A kromě těch věcí z lidového léčitelství, jsou kaštany a hraní si s nimi velice příjemný relax. Dotyk s čerstvým kaštanem je velmi příjemný pro ruce.

Džuls

Akurát včera som ich niekoľko nazbierala, že si urobím panáčikov, ako pred niekoľkými rokmi 🙂 Ale vďaka vaším odpovediam si ich pár nechám a budem veriť v ich pozitívne účinky 🙂

alexandra

Zrovna nedávno jsem se dověděla,že si máme dát čtyři kaštany do polštáře,každý do jednoho rohu a spát na nich.Už jsem sice zapoměla proč,ale je prý to léčivé.