zjentek

Přijde tuhá zima a krutý mráz?

Jaké jsou tady prognózy? ;)

Odpovědi
Viktorie II.

Podle toho, že u nás krtci ještě neúřadují, vypadá to v naší oblasti nadějně. Žádný krut!

mosoj

Když se podívám na energetickou burzu, tuhá zima určitě bude!!

aliendrone

No né, nechci předjímat, ale stejně mi to nedá. ;)
SNAD nedoufáš na vymlouvání ve stylu: „To je tou zimou, jinak bývá větší!“ ;) :D :D

jirka F

I v malé době ledové bývali zimy někdy mírné.Nelze předjímat jaká bude tahle.Kdy už od tohoto roku probíhá chlazení na zemi nikoliv globální ochlazování.

Beno

Záleží na tom, jestli Putin pustí plyn. Když nepustí, bude pro odběratele krutá. Plyn ze západní Evropy je dražší.

annas

Podle cibule. Vloni byla slupka na cibuli tenká, měla jen jednu vrstvu,.

Letos je slpjka tuhá, vrstvy jsou nejméně dvě. Takže se domnvíám, že bude chladněji než vloni. Také krtci jsou zatím schovaní v zemi nedělají venku hromádky z půdy, , takže i to svědčí o tužší zimě.

--

Co odborníci prognostici

Na rozdíl od oblastí ovlivněných Středozemním mořem, které podle předpovědi zůstanou blízko normálu, prognostici AccuWeather říkají, že vnitrozemí východní části Evropy se letos v zimě bude potýkat s neobvykle studeným vzduchem. Počasí ovlivněné polárním vírem se přitom dotkne i Česka. U nás by se tak měly objevovat teploty nižší, než bývá v dané době obvyklé. Dá se navíc předpokládat větší bouřková aktivita, která s sebou přinese nejen déšť, ale i sníh.

více v v odkazu
Zdroj: https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/446699-jaka-bude-letos-zima-priroda-hovori-jasne-meteorologove-zverejnili-predpoved?cam­paignsrc=tn_clip­board